Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
62100

Дослідження: тільки 7% нашої ДНК унікальні для сучасних людей

Дослідження: тільки 7% нашої ДНК унікальні для сучасних людей

КИЇВ. 17 липня. УНН. Вчені зробили ще один крок до розгадки таємниці за допомогою нового інструменту, який може дозволити більш точно порівняти ДНК сучасної людини і ДНК наших вимерлих предків. Про це інформує УНН з посиланням на АР.

Деталі

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Science Advances, всього 7% нашого геному унікально поділяється з іншими  людьми і не співпадає з іншими ранніми предками.

"Це досить невеликий відсоток, - сказав Натан Шефер, обчислювальний біолог Каліфорнійського університету і співавтор нової статті. - Це відкриття - причина того, чому вчені відмовляються думати, що ми, люди, настільки сильно відрізняємося від неандертальців".

У дослідженні використовували ДНК, витягнуту зі скам'янілих останків нині вимерлих неандертальців, а також 279 сучасних людей з усього світу.

Вчені вже знають, що у сучасних людей є деякі загальні ДНК з неандертальцями, але різні люди мають різні частини геному.

Одна з цілей нового дослідження полягала в тому, щоб ідентифікувати гени, які притаманні тільки сучасним людям.

Дослідники також виявили, що ще менша частина нашого геному - всього 1,5% - унікальна для нашого виду і розділяється між всіма людьми, що живуть сьогодні. Ці шматочки ДНК можуть містити найважливіші підказки щодо того, що дійсно відрізняє сучасних людей.

Однак Алан Темплтон, популяційний генетик з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі, поставив під сумнів припущення авторів про те, що зміни в геномі людини розподіляються випадковим чином, а не групуються навколо певних гарячих точок в геномі.

Результати доводять, що "насправді ми дуже молодий вид, - сказав генетик Джошуа Ейкі, що виступив співавтором статті. - Не так давно ми ділили планету з іншими людьми".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Полювання на ДНК: знайдено 14 живих нащадків Леонардо да Вінчі

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram