Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
80175

ОПЕК+ через пів місяця таки домовилася про умови видобутку нафти

ОПЕК+ через пів місяця таки домовилася про умови видобутку нафти

КИЇВ. 18 липня. УНН. Організація країн-експортерів нафти, Росія і їх союзники, група, відома як ОПЕК+, дійшла згоди щодо обмеження видобутку нафти до 31 грудня 2022 року. З серпня видобуток буде збільшено на 400 барелів на добу, повідомляє УНН з посиланням на рішення альянсу.

Деталі

Міністри країн-учасниць ОПЕК+ вирішили:

  • продовжити угоду ОПЕК+ про обмеження видобутку від квітня 2020 року до 31 грудня 2022 року.
  • наростити свій загальний видобуток на 400 тис. барелів на добу щомісяця, починаючи з серпня 2021 року, до поступового скасування обмежень видобутку (наразі 5,8 млн барелів на добу), до кінця вересня 2022 року.

Угода також встановлює Саудівській Аравії, ОАЕ, Іраку, Кувейту та Росії вищі вихідні показники, за якими вимірюється скорочення їх виробництва з травня 2022 року.

Так, база відліку зниження нафтовидобутку для Росії і Саудівської Аравії буде підвищена з 11 млн до 11,5 млн барелів на добу.

На зустрічі було вирішено провести чергову нараду міністрів країн-учасниць ОПЕК+ 1 вересня 2021 року.

Доповнення

Раніше відсутність компромісу між країнами-учасницями ОПЕК+ призвела до зниження цін на нафту

Що було раніше

2 квітня Організація країн-експортерів нафти, Росія і їх союзники, група, відома як ОПЕК+, погодилася послабити обмеження видобутку на 350 тис. барелів на добу в травні, ще на 350 тис. барелів на добу в червні і ще на 400 тис. барелів на добу або близько того в липні.

В ОПЕК+ 1 червня погодили, що будуть дотримуватися свого плану зі збільшення поставок на 2 мільйони барелів на день і відповідного до угоди зростання у липні. Наступне засідання відбулося на початку липня, однак без результатів.

Нагадаємо, світовий ринок нафти 9 березня 2020 року пережив "чорний понеділок" - найбільше різке падіння цін з 1991 року з початком війни у Перській затоці. Після цього на ринку нафти сталося ще кілька обвалів цін - на тлі ситуації з коронавірусом і обмежень через пандемію у найбільших економіках світу, залишаючи ринок перевантаженим різким зниженням попиту і надмірним надлишком нафти.

12 квітня 2020 року країни-члени ОПЕК+, у тому числі РФ, домовилися скоротити видобуток нафти в умовах пандемії.

Укладена угода ОПЕК+ про скорочення видобутку передбачала обмеження видобутку до кінця 2020 року на 7,7 млн барелів на добу. У квітневій угоді ОПЕК+ виробникам було запропоновано скорочення видобутку до 5,8 млн барелів на день з початку 2021 року до кінця квітня 2022 року. Утім, умови змінили на зустрічі 3 грудня 2020 року.

Країни ОПЕК+, у тому числі РФ, 3 грудня минулого року домовилися залишити в силі обмеження на видобуток нафти, які діяли з весни 2020 року. Однак, з певними послабленнями. Так, ОПЕК+ підтвердила домовленості щодо повернення на ринок 2 млн барелів, але повернення має бути поступовим, з урахуванням ситуації на ринку. Умови угоди домовилися переглядати щомісяця.

Джерело: УНН
Теги: ОПЕК, нафта
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram