Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
37275

В Офісі Зеленського у найближчий місяць очікують ясності щодо траншу від МВФ

В Офісі Зеленського у найближчий місяць очікують ясності щодо траншу від МВФ

КИЇВ. 21 липня. УНН. Питання отримання Україною чергового траншу Міжнародного валютного фонду за програмою співпраці проясниться у найближчий місяць. Таку думку в ефірі одного з телеканалів висловив радник керівника Офісу Президента Тимофій Милованов у середу, 21 липня, передає УНН.

Цитата:

"Потрібно розділити. Там два типи перерахувань. Один - це 2,7 млрд. Це - в рамках підвищення резервів всіх країн, і ми там отримуємо 2,7 млрд, отримаємо досить скоро, незабаром... Друге - це у рамках програми, яка у нас з МВФ, для якої треба пройти перегляд того, що ми виконали. Для цього ми виконали багато, прийняли тільки що законопроектів багато. І наша сторона, позиція України полягає у тому, що ми все виконали, і ми заслуговуємо, щоб ми пройшли це review (перегляд - ред.). Чи це позиція МВФ? Ну, зараз подивимося, у найближчий місяць", - сказав Милованов.

Співпраця України з МВФ

Рада директорів МВФ у червні 2020 року ухвалила надання Україні 5 млрд доларів на 18 місяців в межах угоди Stand-by. Перший транш за новою програмою обсягом 2,1 млрд дол. Україна отримала вже 12 червня того ж року. Україна сподівалася, що до кінця 2020 року місія МВФ проведе роботу у Києві, щоб дати оцінку підстав для виділення ще одного траншу — здійснивши перегляд програми.

У грудні місія МВФ таки повернулася до України, пропрацювавши три дні в дистанційному форматі — усі заплановані зустрічі, як оцінювалося, пройшли добре.

З 11 січня місія відновила роботу в Україні. Утім, це сталося на тлі “тарифної” кризи і кроків уряду щодо зниження вартості газу для населення на фоні протестів — відхід від ринку газу, на якому наполягав Фонд і який запрацював у 2020 році, і повернення до регулювання ціни, хоч, як запевняли в уряді, не довготривалого. В експертому колі заявляли, що за повідомленнями, у МВФ не з розумінням поставилися до такого кроку.

13 лютого тодішній постійний представник Міжнародного валютного фонду Йоста Люнгман заявив, що місія МВФ завершила роботу в Україні, яка тривала з 11 січня. Обговорення він назвав продуктивним, однак вказав, що потрібен більший прогрес.

У G7 повідомили, що для завершення перегляду програми Міжнародного валютного фонду для України необхідно вжити низку заходів, зокрема це включає реформування Вищої ради правосуддя та заходи енергетичної політики.

Що стосується чергового траншу МВФ, то, за останніми повідомленнями з уряду, його Україна розраховує отримати до кінця року. Раніше називався вересень. І це було б доречно, адже саме на вересень приходяться пікові виплати України за боргами, на що вказували і в НБУ.

Перед нинішньою програмою у межах співпраці з МВФ для України діяла інша — чотирирічна програма “Механізм розширеного фінансування” (EFF) на 17,5 млрд дол., схвалена у березні 2015 року. Програма EFF, своєю чергою, замінила собою програму Фонду Stand-By, яка була надана Україні 30 квітня 2014 року.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram