Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Культура
122775

Унікальна знахідка на Запоріжжі: археологи розкопали рідкісне поховання XV століття

Унікальна знахідка на Запоріжжі: археологи розкопали рідкісне поховання XV століття

КИЇВ. 23 липня. УНН. На Запоріжжі археологи ведуть розкопки вже п‘ятого поховання на Мамай-Горі датовані першою половиною 15 століття. Про це інформує УНН з посиланням на експедицію на Мамай-Горі у Facebook.

Цитата

"Це народ, який прийшов в ці краї в першій половині 15 століття і вдихнув в нього нове життя. Це кочівники, які прийшли зі Сходу, або Криму. Вони контролювали одну з двох найбільших переправ в Нижньому Подніпровї, а отже мали величезний політичний та економічний вплив на цю територію аж до кінця 15 століття", - йдеться в повідомленні.

Деталі

Повідомляється, що ці люди належали до племен мусульманської віри і тому ховали своїх небіжчиків головою на захід і з поворотом тіла на південь.

Статистика поховань свідчить, що середня тривалість життя цих людей була 30-40 років, тому вони часто помирали в досить молодому віці.

"В більшості випадків, їх поховання не мають жодного інвентарю, але іноді зустрічаються монети та прикраси, що мають безцінне значення для археологів, адже дозволяють дізнатись про економічні, політичні та культурні зв’язки цього народу з сусідами", - зазначають археологи.

На Мамай-Горі таких поховань досліджено вже більше 150, а з монетами та прикрасами - 24.

"Цього року в одному з поховань ми знайшли небіжчика з копитцем коня, що є дуже рідкісним явищем серед захоронень цього типу", - підкреслюють учасники експедиції.

Раніше в похованнях цього народу вже зустрічалися рештки кісток овець, коней та корів, що свідчить про тип ведення господарства та підтверджує перехід від кочового до напівкочового способу життя.

Археологи зазначали, що вони продовжують роботу та будуть і надалі повідомляти про нові знахідки з розкопок на Мамай-Горі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дослідження: тільки 7% нашої ДНК унікальні для сучасних людей

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram