Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
87045

Сергій Токарев про запуск Roosh: "Наша мета - вийти за рамки буденності"

Сергій Токарев про запуск Roosh: "Наша мета - вийти за рамки буденності"

Сергій Токарев

КИЇВ. 26 липня. УНН. В Україні з'явилася технологічна компанія Roosh. Компанія створює власні ІТ-продукти та інвестує в інноваційні проекти, з пріоритетом на AI і ML. Компанію заснував IT-підприємець та інвестор Reface Сергій Токарєв.

Партнерами Токарєва у проєкті стали засновник Reface Ден Дмитренко, фінансист і фахівець з управління активами в області ІТ Сергій Карташов, а також Євген Козицький та Кирило Ухо.

Чутки про створення нової компанії ходили вже давно, але тільки в середині липня офіційні повідомлення з'явилися на сторінках Токарєва і Roosh.

«Головним завданням цього року ми з командою запланували впорядкувати себе – перетворитися на структурний бізнес: зарелізити проєкти, які почали ще у 2020, і зібрати їх усіх в єдину компанію. Саме в такій послідовності, хоча зазвичай прийнято навпаки. Нам взагалі важливо якомога менше асоціюватися з тим, що «зазвичай прийнято». Тому що, дотримуючись тільки такої логіки можна створювати і інвестувати в продукти, що змінюють свої індустрії», – пише Сергій Токарєв на особистій сторінці у Facebook.

Він підкреслює, що команда Roosh збирається розвиватися в різних технологічних напрямках, але пріоритет віддається проектам, пов'язаним зі штучним інтелектом та машинним навчанням (AI і ML).

Саме ця наукомістка сфера в наші дні все більше зміцнює свої позиції в світі IT та суміжних галузях. За даними дослідників Стенфордського університету, AI і ML зараз є одними з найбільш інвестованих областей, де за минулий «ковідний» рік частка приватних капіталовкладень склала 60% (це більше 40 млрд доларів).

Незважаючи на те, що про створення Roosh оголосили тільки зараз, у команди вже є в активі достатньо реалізованих проектів.

Серед них додаток Reface – це 100 мільйонів завантажень за 14 місяців, мільйонні інвестиції і перше місце в топі App Store: восени минулого року з додатком вдалося обійти навіть таких гігантів, як Netflix, YouTube, TikTok і Zoom. Додаток здатний змінювати обличчя на відеороликах та гіфках. За словами фаундерів українського стартапу, мета полягає у тому, щоб користувач міг дивитися серіал, наприклад, з самим собою в головній ролі. Навіть Ілон Маск оцінив.

Ще один проект Roosh – Pawa, венчурна студія, що розвиває проєкти на базі машинного навчання. Сергій Токарев розповідає, що цей проєкт дозволить масштабувати ідеї ML від концепції до повноцінної компанії. Команда планує створити найбільший в Європі акселератор для розробки бізнес-проектів на базі штучного інтелекту і машинного навчання. Головний фокус – на фінанси, медіа, геймінг та охорону здоров'я.

ZibraAI – стартап, що спеціалізується на 3D-рендерингу та створенні 3D-об'єктів за допомогою компактних нейромереж. Запущено цього літа. Головне завдання фаундерів – зробити так, щоб гра нагадувала реальність і мало чим відрізнялася від неї.

Roosh Ventures – венчурний фонд, створений командою Roosh. Допомагає стартапам швидше розвиватися. Roosh Ventures відстежує найбільш перспективні проекти в США і Європі та надає їм фінансування. Пріоритет надається проектам на ранніх стадіях. Однією з портфельних інвестицій фонду став проект Oura – кільце-трекер і спеціальний додаток на смартфон, що регулює дані і налаштування. Кільце відстежує частоту серцевих скорочень, частоту дихання, режим сну, температуру, рухи та інші метрики.

Сергій Токарєв впевнений, що майбутнє саме за сегментом штучного інтелекту та машинного навчання. Ці технології все більше проникають у життя людей – від комп'ютерних ігор з атмосферою повного занурення в ігрову реальність до додатків, що автоматично генеруть, коригують та переводять текст.

Однак надзавданням для колективу Roosh Токарев називає саме якісну зміну ринку IT в Україні. Він вказує, що попит на українських ML-фахівців в світі динамічно зростає. У зв'язку з цим вони часто виїжджають з країни або працюють на аутсорс. Команда Roosh має намір змінити таке положення справ, вивівши на орбіту амбітні проекти, які мотивували б фахівців залишатися і працювати в Україні.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram