Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
152085

ПДВ для аграріїв: Зеленський повернув ставку в 20%

ПДВ для аграріїв: Зеленський повернув ставку в 20%

КИЇВ. 29 липня. УНН. Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо ставки податку на додану вартість при оподаткуванні операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції № 1600-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 1 липня, передає УНН із посиланням на Офіс Президента.

Деталі

Документ покликаний зменшити ризики від підвищення цін на харчові продукти, а також створити рівні умови оподаткування ПДВ для сільськогосподарських виробників і підприємств переробної галузі.

Закон відновлює 20-відсоткову ставку податку на додану вартість при ввезенні на територію України великої рогатої худоби, свиней та овець, молока, жита, вівса, насіння льону, олійних культур, цукрових буряків.

Водночас залишається ставка ПДВ у 14% при операціях з постачання пшениці та жита (меслин), ячменю, кукурудзи, соєвих бобів, свиріпи або ріпаку, соняшнику.

Документ набирає чинності з наступного дня після опублікування та застосовується до податкових періодів, починаючи з першого числа місяця, наступного за місяцем опублікування цього закону.

Чому знадобився

На думку ініціаторів законопроекту, зміни у ставці ПДВ допоможуть усунути ризики здорожчання харчових продуктів і стабілізації цін на відповідних ринках, а також створити рівні і справедливі умови оподаткування ПДВ для агровиробників і підприємств переробної галузі.

Так, автори законодавчої ініціативи зазначили, що всі товари, на які було знижено ставку ПДВ у лютому цього року, є сировиною у вітчизняному виробництві, тож, "виникла ситуація, що підприємства переробної галузі, які переробляють придбану сировину, потрапили в нерівні конкурентні умови порівняно з виробниками товарів, які переробляють власну сировину".

Вони зазначали, що підприємства переробних галузей України, за умови придбання сировини за зниженою ставкою ПДВ 14%, змушені були "підвищувати відпускні ціни на власну вироблену продукцію, оскільки вимушені покривати різницю, яка виникла внаслідок застосування різних ставок податку на додану вартість, власними коштами".

Так автори законопроекту і пояснили його необхідність для усунення цього "фактору зростання цін на м’ясо-молочну продукцію".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram