Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
186990

У головних річках України виявили сліди "ковідних" препаратів - Мінекології

У головних річках України виявили сліди "ковідних" препаратів - Мінекології

КИЇВ. 1 серпня. УНН. Нова тенденція стану головних водних басейнів України — наявність у воді залишків медичних препаратів, які застосовуються в лікуванні COVID-19. Про це в ефірі телеканалу "Дом" заявив заступник міністра екології та природних ресурсів України Михайло Хорєв, передає УНН.

Деталі

Недавно було проведено первинний аналіз (скринінг) трьох головних річок, води яких використовуються для водопостачання населення — Дніпра, Дністра і Сіверського Дінця, відзначили в Мінекології.

"Перевіряли воду на 3200 речовин — це цільовий скринінг, тобто коли у вас є конкретний перелік і ви шукаєте. А також вода досліджувалася на 64 000 речовин — це просто припущення, що вони можуть бути чи ні. Згідно з результатами, дійсно, якісь забруднювальні речовини є", — сказав Хорєв.

Так, екологи з'ясували, що в українських водах відзначається дуже велика кількість цинку, а також виявлені пестициди. Фіксуються і метали, при цьому в воді фактично немає ртуті. Також є сліди фармпрепаратів у воді.

"Звідки беруться? Ми з вами вживаємо якісь таблетки, якісь уколи тощо, це все виводитися з організму й рано чи пізно потрапляє у водний об'єкт", — пояснив Хорєв.

Останні тенденції стану води пов'язані з пандемією коронавірусу.

Цитата

"Ковідних" препаратів дуже багато. Те, що входить саме до "ковідного" протоколу, саме ці речовини зараз у нас у воді. Ми це фіксуємо. Ми ж з вами вживаємо таблетки. Велика кількість людей лікується, і це все потрапляє туди", — акцентував Хорєв.

Але "ковідна" тенденція — це не особливість України, у водах Європи та ж проблема.

"У Європі відбувається те саме... Європейці чітко оцінюють: якщо фармпрепарати трапляються у воді — це значить, що погано, недостатньо працюють очисні споруди... У Європі є й хороші модернізовані очисні споруди, але є й старі", — додав заступник міністра.

Нагадаємо

В Україні зафіксовано 2,253 млн випадків коронавірусної хвороби COVID-19, приріст за добу, 31 липня, — 484, що нижче рівня попередньої доби. Госпіталізовано за добу при цьому 473 осіб, що на рівні показника днем раніше.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram