Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
68385

В Україні посилили соцгарантії для людей з інвалідністю. Зеленський підписав закон

В Україні посилили соцгарантії для людей з інвалідністю. Зеленський підписав закон

КИЇВ. 3 серпня. УНН. Президент Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю". Про це УНН стало відомо із офіційного сайту глави держави.

Деталі

Відповідно до закону, такі люди та особи, що їх супроводжують, мають право на першочергове обслуговування в будь-яких касах, а також на всіх підприємствах, в установах та організаціях, що надають послуги населенню.

Також люди з інвалідністю, котрі їдуть на лікування та мають відповідні документи, особи з інвалідністю І групи та особи, що їх супроводжують, мають право на пріоритетне проходження пунктів пропуску через державний кордон України та контрольних пунктів в'їзду/виїзду на тимчасово окуповані території (не частіше одного разу на тиждень в один бік).

Крім того, дорослі та діти з інвалідністю зможуть отримати реабілітаційну допомогу коштом адміністративно-господарських санкцій і пені, що надійшли до державного бюджету й використовуються Фондом соціального захисту інвалідів.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Доповнення

Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю" Верховна Рада ухвалила 15 липня поточного року.

До слова, у вересні 2020 року Кабінет міністрів погодив законопроект, яким пропонувалося надати особам з інвалідністю та супроводжуючим їх особам право без черги обслуговуватись в касах, а також проходити через державний кордон та КПВВ.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram