Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
92190

Дослідження: течії в Атлантичному океані слабшають, що свідчить про великі зміни в погоді

Дослідження: течії в Атлантичному океані слабшають, що свідчить про великі зміни в погоді

КИЇВ. 5 серпня. УНН. Сучасна система Атлантичного океану, рушійна сила клімату Північної півкулі, може ослабнути до такої міри, що це незабаром може привести до великих змін погоди в світі. Про це з посиланням на Reuters, інформує УНН.

Деталі

Атлантична меридіональная перекидна циркуляція (Atlantic Meridional Overturning Circulation - AMOC) - це велика система океанських течій, що переносять теплу воду з тропіків на північ до Північної Атлантики.

У міру того як атмосфера нагрівається через збільшення викидів парникових газів, поверхня океану під нею зберігає більше тепла. Можливий колапс системи, що може мати серйозні наслідки для світових погодних систем.

Кліматичні моделі показали, що AMOC нині в найслабшому стані за більш ніж 1 000 років. Однак невідомо, чи пов'язано ослаблення зі зміною циркуляції або з втратою стійкості.

У дослідженні, опублікованому в журналі Nature Climate Change, йдеться, що різниця має вирішальне значення.

"Втрата динамічної стійкості означатиме, що AMOC наблизився до свого критичного порогу, за яким може статися істотний і практично невідворотній перехід в слабкий режим", - сказав Ніклас Боерс з Потстдамского інституту досліджень впливу на клімат.

Аналізуючи структуру температури поверхні моря і солоності Атлантичного океану, в дослідженні говориться, що ослаблення в минулому столітті, ймовірно, було пов'язано з втратою стабільності.

"Отримані дані підтверджують оцінку того, що зниження AMOC - це не просто коливання або лінійна реакція на підвищення температури, але, ймовірно, означає наближення до критичного порогу, при перевищенні якого система циркуляції може зруйнуватися", - сказав Боерс.

Якщо AMOC знизиться, це посилить похолодання в Північній півкулі, призведе до підвищення рівня моря в Атлантиці, до загального зменшення кількості опадів над Європою і Північною Америкою і зрушення мусонів в Південній Америці та Африці, заявило британське Метеорологічне бюро.

Інші кліматичні моделі говорять, що AMOC ослабне в наступному столітті, але крах до 2100 року малоймовірний.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram