Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
40560

Найбільшим партіям Болгарії не вдалося сформувати уряд. Ймовірно, оголосять нові вибори

Найбільшим партіям Болгарії не вдалося сформувати уряд. Ймовірно, оголосять нові вибори

КИЇВ. 20 серпня. УНН. Коаліція партій ГЕРБ-ОДС, друга за величиною група в новому парламенті Болгарії, в п'ятницю відхилила пропозицію президента про формування уряду. Про це інформує УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

Кандидат на посаду прем'єр-міністра від коаліції Даніель Мітов відхилив пропозицію, запропоновану президентом Болгарії Руменом Радевим через відсутність підтримки з боку інших партій.

"На жаль, ми не бачимо можливості виконання цієї пропозиції", - сказав Мітов, чия коаліція має 63 місця в парламенті, що складається з 240 депутатів.

30 липня Радев вперше дав завдання сформувати новий уряд найбільшій партії "Є такий народ", що має 65 місць в парламенті. Однак вона відмовилася від цієї пропозиції після майже двотижневих безрезультативних переговорів з потенційними партнерами в парламенті, включаючи Соціалістичну партію і Демократичну партію.

Згідно болгарської конституції, залишається тільки один шанс сформувати уряд в рамках нинішнього парламенту, який був обраний 11 липня.

Третя і остання спроба створити коаліційну більшість буде надана парламентській групі, що в сукупності має 112 місць в парламенті.

Якщо не буде досягнуто домовленості про формування уряду, Радев повинен розпустити парламент і призначити нові вибори.

Додамо

В середині липня в Болгарії були проведені позачергові вибори після того, як коаліція ГЕРБ-ОДС, яка перемогла на загальних виборах у квітні цього року, не змогла сформувати уряд.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram