Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Здоров'я
28800

Використання ІФА-тесту на антиген коронавірусу може зняти навантаження з лабораторних центрів - лікар

Використання ІФА-тесту на антиген коронавірусу може зняти навантаження з лабораторних центрів - лікар

КИЇВ. 14 вересня. УНН. Міністерство охорони здоров’я оновило стандарти медичної допомоги пацієнтам з коронавірусом. Список людей, яким треба провести попереднє скринінгове обстеження, розширився. На думку лікаря Олександра Карловського, те, що у нових стандартах присутнє тестування на визначення антигену SARS-CoV-2 методом ІФА, збільшить доступ пацієнтів до тестів, а для лабораторних центрів зменшить навантаження, передає УНН.

Цитата:

“Якщо це тест ІФА на антиген, то для нього потрібно лише обладнання, лабораторія, персонал і все. Тобто лаборант взяв матеріал, відкрив коробку і почав робити. Те, що ІФА присутні у стандартах меддопомоги, розширює доступ до тестування. Розумієте, не у всіх є ПЛР-обладнання, не в кожній лікарні. Якщо в київських міських лікарнях це є, то беремо якусь районну лікарню, то там ПЛР-обладнання тільки в обласних центрах. А якщо включили ІФА як верифікацію, то це вже не треба буде відвозити. На місці можна буде все робити” - пояснив Олександр Карловський.

Він наголосив, що ІФА-обладнання є майже у всіх лікарнях, тому проблем з доступом до тестування та розшифровкою результатів не має бути. Також це може зняти навантаження з пунктів тестування та лабораторій.

“ІФА-обладнання у багатьох є і було раніше. Навіть у районних лікарнях є ІФА-прилади. Також це обладнання на порядок дешевше, ніж ПЛР, а під ПЛР потрібно ще і певний ремонт, поділ зон, не просто купив прилади й поставив, а й певні вимоги до витяжок, до водних потоків, то ІФА в цьому плані можна організувати простіше. Це просто інша тест-система, але прилад той же. Вже буде простіше і не буде такого навантаження на ці центри” - розповів лікар.

Деталі

У стандартах надання медичної допомоги, окрім ІФА-методу, надається можливість попереднього скринінгу експрес-тестами. Водночас нещодавно німецькі дослідники повідомили, що такі тести пропускають значну кількість інфікованих людей при використанні в реальних умовах, тим паче у безсимптомних хворих.

Отож, на їх думку, необхідно проводити дослідження та використовувати альтернативні підходи скринінгу на коронавірус.

Що ж до ІФА-тестів на антиген коронавірусу, про які теж йдеться у постанові Міністерства охорони здоров’я, то вони однаково ефективно виявляють усі існуючі мутації коронавірусу. Ця тест-система, яку розробили українські вчені компанії “Діапроф-Мед”, у 75 разів чутливіша за один із найкращих у світі тестів на антиген і мінімум у п’ять разів дешевша. Також вітчизняний тест діагностує хворобу ще за 7 днів до появи перших симптомів, тож підходить для безсимптомних хворих.

Що відомо про український запатентований тест

  • ІФА-тестами DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R можна перевіряти на COVID-19 до 1 мільйона на день завдяки простоті виконання.
  • Є повноцінною альтернативою ПЛР-методу, але значно простіший: не потребує спеціального дорогого обладнання та може проводитись на базі будь-якого медичного закладу.
  • Вартість одного тесту лише 70 гривень.
  • Йде в комплекті з розчином для транспортування біологічних зразків, який знищує вірус, але зберігає його антигени. Таким чином біологічні зразки хворих на COVID-19 безпечні для лабораторного персоналу.
  • Проводиться за допомогою мазку з носоглотки.
Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram