Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
65265

ІФА-тест на антитіла до коронавірусу оцінює рівень захисного імунітету - експерт

ІФА-тест на антитіла до коронавірусу оцінює рівень захисного імунітету - експерт

КИЇВ. 16 вересня. УНН. мРНК вакцини, які зараз є на ринку спрямовані на створення захисних антитіл проти білку спайк вірусу SARS-CoV-2. Рівень цих захисних тіл після вакцинації можна визначити за допомогою антитільної тест-системи. Саме для цього вітчизняні вчені компанії “Діапроф-Мед” розробили тест-систему для кількісного визначення антитіл до спайк білку SARS-CoV-2, за якою можна оцінити рівень цього захисного імунітету. Про це в коментарі УНН розповів головний технолог компанії “Діапроф-Мед” Андрій Горлов.

Цитата

“У чому механізм: в тому, що саме антитіла до спайк білку є нейтралізуючими. Тобто вони запобігають проникненню вірусу у клітини людини. Тому саме їх титр, їх кількість є таким індикативним маркером” - заявив він.

Деталі

Також Андрій Горлов розповів про дослідження видання “Nature”, у результаті якого виявили мінімальний рівень антитіл після вакцинації, який захищає від коронавірусу.

“Ця межа становить 54 міжнародних одиниці в мілілітрі. Раніше не було якогось референтного показника кількості нейтралізуючих антитіл. Однак коли він з'явився, компанія “Діапроф-мед” першою ввела в обіг цей міжнародний стандарт виробництва. Він є першим міжнародним стандартом ВООЗ. Тому саме наша тест-система є верифікованою і каліброваною за цим стандартом. Відповідно, ми можемо з великою точністю оцінювати рівень захисного імунітету” - заявив він.

Що стосується бустерної вакцинації, то за словами експерта, у ній є потреба лише коли титр нижче межі.

“Уже є інформація, є певні рекомендації і якщо титр антитіл після вакцинації нижчий за 54 міжнародні одиниці в мілілітрі – то можна рекомендувати бустерну дозу вакцини” - підсумував Андрій Горлов.

Доповнення

Найбільшою популярністю серед ІФА-тестів на антитіла користуються IgG та lgМ до спайкового S-білка та нуклеокапсидного - N. За допомогою цих тестів можна перевірити рівень імунітету до коронавірусу після одужання або вакцинації.

Однак, лише антитіла IgG вказують на те, що організм вже “познайомився” з коронавірусом і має імунітет проти нього. IgG визначає, чи людина вже перехворіла на коронавірус за наявності симптомів або за підозри перебігу хвороби в безсимптомній формі. Також за допомогою тесту на антитіла IgG проводиться моніторинг рівня імунного захисту організму після вакцинації проти COVID-19.

Наприкінці липня в Україні ввели в обіг новий тест на антитіла IgG методом ІФА, який ефективно оцінює поствакцинальний імунітет до коронавірусу. За словами розробників, тест-система може бути використана для визначення імунного статусу перехворівших на COVID-19 осіб, а також для оцінки поствакцинального захисного гуморального імунітету.

Матеріал підготовлений за сприяння “Діапроф-Мед”.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram