Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
51090

Подвійні стандарти або явка з повинною: так нардеп назвав слова адвоката щодо корумпованості судової системи в Україні

Подвійні стандарти або явка з повинною: так нардеп назвав слова адвоката щодо корумпованості судової системи в Україні

Михайло Цимбалюк

КИЇВ. 21 вересня. УНН. Уже завтра Феміда може поставити крапку у суперечці за 123 мільйони гривень між українським дилером “Журавлиною” та шведським дистриб’ютором Scania Україна. Касацію буде розглядати Верховний Суд України, однак деякі адвокати поставили під сумнів чесність судових рішень. Так, адвокат Віталій Титич, захищаючи Scania Україна, заявив, що суди у нашій державі скрізь пронизані хабарництвом. На думку народного депутата Михайла Цимбалюка, такі заяви кидають тінь на всю українську Феміду, повідомляє УНН.

Цитата

“Це або подвійні стандарти, або явка з повинною. Тоді треба звертатися в правоохоронні органи. Ну, мені видається, що це не достойна поведінка юриста чи адвоката, це швидше за все емоційна безпідставна заява, але воно однозначно кидає тінь на всю українську Феміду. Ще раз підкреслюю, при всіх негативах і відсутності реформ не всі судді хабарники - це однозначно, але таке звинувачення справжній юрист собі не дозволяє, якщо є факти – звертайтеся в правоохоронні органи, в іншому разі це своєрідний наклеп і може виглядати як тиск на суд” - вважає Михайло Цимбалюк.

Деталі

Завтра відбудеться вже не перше судове засідання між “Журавлиною” та Scania Україна. Компанії судяться вже більш ніж 9 років. Минулого року компанія “Журавлина” виграла суд першої інстанції, який пізніше Scania України - оскаржила. Отож останнє судове засідання було ознаменовано перемогою саме шведського дистриб’ютора.

Водночас, адвокат Віталій Титич, захищаючи Scania, не бере до уваги факт перемоги і заявляє, мовляв виграти подібну справу, не відкупившись від суддів, практично неможливо.

“Коли мова йде про конкретне засідання тим більше не першої інстанції, то такі заяви суд може розглядати, як своєрідний тиск на учасників процесу, формування думки суспільства” - вважає нардеп Цимбалюк.

Контекст

У розрізі захисту Scania Україна, неодноразово прослідковувався шантаж української феміди інвестиціями. Так, нещодавно голова Асоціації судових репортерів України, засновник ГО “Центр викривачів корупції” Сергій Козлов заявляв, що якщо суд винесе не вигідне для шведської компанії рішення, то це означатиме, що судова система України “токсична”. Тож Scania може навіть залишити Україну без своїх інвестицій.

Також до озвучення своєї позиції шведський виробник раніше активно залучав вищі політичні та дипломатичні кола.

Однак після низки скандалів з ймовірною підробкою документів від податків, на захист Scania більше не виступає народна депутатка та голова Тимчасової спеціальної комісії (ТСК) з питань захисту прав інвесторів Галина Янченко, яка раніше публічно підтримувала шведського виробника.

Не дивлячись на підтримку у вищих колах, власник та засновник “Журавлиної” Олег Політило все ж таки до останнього не втрачає надії на перемогу.

“Журавлина” - вітчизняна компанія. І я маю надію, що ми - переможемо, бо віримо у правосуддя нашої держави. А такі заяви напередодні засідання я вважаю зневагою до України. Але ж у нас є право на справедливість і добропорядне ставлення. Ми тут не сміття, ми інвестори, які майже 30 років платять чесно податки, створюють робочі місця, беруть на роботу молодь без досвіду роботи, залишають працювати досвідчених пенсіонерів. Ми допомагаємо місту ставати кращим. І свою правоту відстоюємо в суді”, - резюмував Олег Політило позицію “Журавлиною” перед завтрішнім судовим засіданням.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram