Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
76950

ІФА-тест на антитіла до коронавірусу визначає безсимптомних хворих, які можуть мати приховані антитіла - експерт

ІФА-тест на антитіла до коронавірусу визначає безсимптомних хворих, які можуть мати приховані антитіла - експерт

КИЇВ. 13 жовтня. УНН. У безсимптомних хворих на коронавірус виявили приховані антитіла. Про це повідомляє видання MDPI, передає УНН.

Деталі

У результаті дослідження виявилося, що половина учасників, які перенесли коронавірус без відповідної симптоматики, мають такий тип антитіл, який взаємодіє лише зі спайковим вірусним білком, розташованим безпосередньо на поверхні вірусу.

Дослідники припустили, що у деяких безсимптомних носіїв, в яких не виробляються антитіла до нуклеокапсидного білка через те, що їхня імунна система успішно впоралася з вірусом ще до стадії активного розмноження в клітинах організму.

Водночас у всіх учасників дослідження титр антитіл до спайкового білка не тільки не зменшився, але навіть збільшився з часом.

Саме такі антитіла виявляє ІФА-тест на антитіла до коронавірусу, розроблений вітчизняними вченими компанії “Діапроф-Мед”, - повідомляють експерти.

Цитата

“У чому механізм: в тому, що саме антитіла до спайк-білку є нейтралізуючими. Вони не дозволяють проникнути вірусу у клітини людини. Тому саме їх титр, їх кількість є індикативним маркером”, - розповідають подробиці вчені “Діапроф-мед”.

Деталі

Експерти пояснюють - їх тест-система показує кількісне визначення антитіл до спайк-білка SARS-CoV-2. Однак вчені наголошують - все залежить від ситуації: оцінювати треба не тільки окремий титр антитіл до спайк-білка, а також і до інших структурних білків, яких є ще три: нуклеокопсид, М і Е.

Зазначимо

Найбільшою популярністю серед ІФА-тестів на антитіла користуються IgG та lgМ до спайкового S-білка та нуклеокапсидного - N. За допомогою цих тестів можна перевірити рівень імунітету до коронавірусу після одужання або вакцинації.

Однак, лише антитіла IgG вказують на те, що організм вже “познайомився” з коронавірусом і має імунітет проти нього. IgG визначає, чи людина вже перехворіла на коронавірус за наявності симптомів або за підозри перебігу хвороби в безсимптомній формі. Також за допомогою тесту на антитіла IgG проводиться моніторинг рівня імунного захисту організму після вакцинації проти COVID-19.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram