Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
151305

Помер перший директор Чорнобильської АЕС, якого засудили за катастрофу

Помер перший директор Чорнобильської АЕС, якого засудили за катастрофу

КИЇВ. 13 жовтня. УНН. Помер перший директор Чорнобильської АЕС Віктор Брюханов. Він очолював станцію з моменту її створення до 26 квітня 1986 року в день катастрофи, що стала однієї з найбільших аварій на атомних електростанціях в історії. Про це пише УНН з посиланням на Державне спеціалізоване підприємство "Чорнобильська АЕС" в Facebook.

Цитата

"Сьогодні на 85-му році пішов з життя перший директор Чорнобильської АЕС Віктор Брюханов. Колектив та адміністрація підприємства висловлюють своє глибоке співчуття рідним та близьким померлого", - йдеться в повідомленні.

Доповнення

Віктор Брюханов був призначений директором Чорнобильської АЕС ще до її будівництва, в 1970 році. Спочатку він очолював будівництво, а потім експлуатацію станції.

У перші години після аварії Брюханов невірно оцінив масштаби того, що сталося на АЕС, що відбилося в його повідомленнях радянському керівництву.

У 1988 року Брюханова разом з колишнім головним інженером станції Миколою Фоміним засудили до 10 років ув'язнення, але п'ять років по тому колишнього директора достроково звільнили з в'язниці.

26 квітня 2021 року СБУ оприлюднила секретні документи про катастрофу. Зокрема, є перша доповідь Віктора Брюханова від 26 квітня 1986-го року, він писав, що ситуація в місті Прип'яті і районах поруч нормальна, а рівень радіації контрольований.

Аварія на Чорнобильській АЕС вважається однією з найбільших техногенних катастроф в історії. В результаті вибуху на четвертому енергоблоці станції в навколишнє середовище було викинуто значну кількість радіоактивних речовин, радіоактивного опромінення зазнали майже 8,4 мільйона осіб.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram