Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
42615

Тисячі протестуючих в столиці Бангладеш зіткнулися з поліцією на тлі мусульмансько-індуїстської напруженості в країні

КИЇВ. 15 жовтня. УНН. Тисячі протестуючих в столиці Бангладеш в п'ятницю зіткнулися з поліцією. Сили безпеки застосували сльозогінний газ і кийки проти демонстрантів, розгніваних тим, що вони сприйняли зображення, яке стало вірусним в соціальних мережах, як таке, що ображає іслам. Про це пише УНН з посиланням на місцеве видання Кhulna gazette.

Деталі

Поліція повідомила, що вуличні протести почалися після основної п'ятничної молитви в мечеті Байтул Мукаррам в центрі Дакки.

Демонстранти зібралися в знак протесту проти зображень, які раніше з'явилися в соціальних мережах, копії Корану - священної книги ісламу - під ногами статуї в індуїстському храмі в східній частині Бангладеш.

Зіткнення в столиці відбулися вслід за повідомленнями про випадки вандалізму в індуїстських храмах в інших частинах країни з мусульманською більшістю. Індуїстські організації заявили, що напади тривають в інших частинах країни, де десятки індуїстів були поранені, а їх храмові статуї були зруйновані.

Зростання міжгромадної напруженості сталося, коли індуси, які становлять меншість в країні, святкували останній день свого найбільшого релігійного свята - Дурга Пуджа.

Заступник комісара столичної поліції Дакки, повідомив, що кілька людей були поранені після того, як поліція застосувала кийки і сльозогінний газ для розгону натовпу, який намагався прорватися через поліцейські барикади.

Заступник комісара додав, що як мінімум троє протестувальників затримані для допиту.

Протестуючі скандували антиіндійські гасла і критикували прем'єр-міністра Шейху Хасіна, яку критики звинувачують "в близьких відносинах" з Нью-Делі.

Додамо

З середи по щонайменше 100 осіб було заарештовано по всій країні за напади на індуїстські храми, заявила влада.

Близько 9% з більш ніж 160 мільйонного населення в Бангладеш є індуїстами.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram