Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
185205

Зеленський відповів на петицію про "кримінальну відповідальність за примусову вакцинацію"

Зеленський відповів на петицію про "кримінальну відповідальність за примусову вакцинацію"

КИЇВ. 23 жовтня. УНН. Президент Володимир Зеленський відповів на петицію стосовно введення кримінальної відповідальності у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років за примусову вакцинацію. Гарант звернувся до Голови Верховної Ради та Прем’єр–міністра щодо розгляду цього питання, та компенсації можливих негативних наслідків після щеплення. Про це йдеться у відповіді глави держави на петицію від 12 серпня № 22/121610-еп, інформує УНН.

Цитата

“Я звернувся до Голови Верховної Ради України з проханням організувати опрацювання викладених у петиції пропозицій та інформування про результати. З огляду на те, що Міністерство охорони здоров’я України відповідно до затвердженого в установленому порядку Положення є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері охорони здоров’я, і його діяльність спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України, я також звернувся з аналогічним листом до Прем’єр -міністра України”, - йдеться у відповіді Зеленського.

Деталі

Зеленський зазначив, що законодавством України у сфері охорони праці існують гарантії захисту прав працівників від неправомірних дій роботодавців, порушення яких може бути підставою для притягнення особи до юридичної відповідальності.
Зокрема, статтею 172 Кримінального кодексу передбачено кримінальну відповідальність за незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів, а також інше грубе порушення законодавства про працю.

В той же час, Президент наголосив, що виключно українським законодавством визначаються основи охорони здоров’я.

У контексті боротьби запобіганню гострої респіраторної хвороби COVID-19, Зеленський закцентував на указі № 2153 Міністерства охорони здоров’я від 04.10.2021, в якому затверджено перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Додамо

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко заявив, що освітян та чиновників, які відмовилися від обов'язкової вакцинації від COVID-19 будуть відсторонювати від роботи без збереження зарплати.

Наприкінці вересня Федерація профспілок України оприлюднила проект наказу Міністерства охорони здоров’я про обов’язкові щеплення від коронавірусу, куди внесено попередньо до переліку освітян та чиновників.

Нагадаємо, що прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що українська влада не планує вводити обов’язкову вакцинацію від коронавірусу в країні. А Міністерство освіти і науки у серпні заявило, що для українських закладів освіти вакцинація від коронавірусу є добровільною, питання про недопуск вчителя до роботи не стоїть.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram