Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
38775

Закон про олігархів підписав голова ВР: тепер рішення за Зеленським

Закон про олігархів підписав голова ВР: тепер рішення за Зеленським

КИЇВ. 5 листопада. УНН. Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав закон № 5599, який називають законом про олігархів. Тепер його передано на підпис Президенту Володимиру Зеленському. Про це свідчать дані на сайті Верховної Ради, пише УНН.

Деталі

Голова Верховної Ради підписав цей закон "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" 4 листопада. 5 листопада документ передано на підпис Зеленському.

Зазначимо

3 листопада Рада усунула деякі неузгодженості у тексті ухваленого закону № 5599 про олігархів.

Закон передбачає створення Реєстру осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів), визначає порядок включення осіб до Реєстру та наслідки такого включення, запроваджує декларування публічними службовцями контактів з особами, включеними до зазначеного Реєстру.

Доповнення

Верховна Рада схвалила законопроект про олігархів 23 вересня. Під крики “Геть диктатуру!” ВР відхилила більшість правок нардепів до законопроекту про олігархів.

А вже 24 вересня повідомлялося, що Рада нібито має переголосувати законопроект через правову колізію, що виникла. Йдеться про те, що врахували одночасно 3-и (396, 398, 406) правки, які суперечать одна одній.

Пізніше, однак, у головному комітеті заявили, що спірних правок щодо законопроекту № 5599 про олігархів не знайшли.

Водночас народні обранці подали 12 постанов — від нардепів від “Європейської солідарності” та “Опозиційної платформи — За життя” — щодо скасування закону № 5599 про олігархів. 19 жовтня ВР їх відхилила, тим самим розблокувавши підписання законопроекту.

Згодом у "Слузі народу" заявили, що у Раді можуть переголосувати неточності в законі про олігархів.

Оборонний комітет, який є головним для розгляду законопроекту, мав 22 жовтня зібратися для розгляду питання. Голова ВР Руслан Стефанчук заявляв, що підпише документ, якщо за підсумками цього засідання з'ясується, що зауваження до того, як був ухвалений законопроект, “несуттєві”. Якщо ж ні - мало б бути застосовано ст. 131 Регламенту ВР. І комітет ВР рекомендував переголосувати три поправки у законі про олігархів.

Джерело: УНН

В тексті згадуються

Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram