Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
41775

В Португалії новий закон забороняє начальникам зв’язуватися з працівниками у неробочий час

В Португалії новий закон забороняє начальникам зв’язуватися з працівниками у неробочий час

КИЇВ. 9 листопада. УНН. У парламенті Португалії схвалили поправки до трудового законодавства про віддалену роботу. Начальство може отримати штраф за звернення до працівників у неробочий час. При цьому поправки в законі не поширюватимуться на компанії, де кількість працівників не перевищує 10 осіб. Про це пише Euronews, передає УНН.

Деталі

Компанії також повинні допомагати оплачувати витрати своїх співробітників на електрику та інтернет. Роботодавцям необхідно заносити їх до категорії "бізнес-витрат".

За новими правилами батьки маленьких дітей мають право працювати віддалено без необхідності заздалегідь домовлятися з начальством про це, поки дитині не виповниться 8 років. Також до зміненого закону включено заходи щодо боротьби з самотністю — роботодавець повинен організовувати особисті зустрічі з підлеглими не рідше одного разу на два місяці.

В уряді країни вважають, що нові правила дистанційної роботи допоможуть Португалії отримати вигоду — наприклад, у вигляді іноземних фахівців, які хочуть змінити ситуацію.

"Пандемія прискорила необхідність регулювання нових правил роботи. Віддалена робота може стати "переломним моментом" для держави, якщо ми здобудемо собі вигоду і зменшимо її недоліки", - заявила міністр праці Португалії Ана Мендес Годіньо.

Додамо

Португалія стала першою європейською країною, яка в січні 2021 року змінила правила дистанційної роботи в результаті пандемії коронавірусу. За новими правилами у трудовому законодавстві роботодавцям необхідно забезпечувати необхідним обладнанням своїх працівників для роботи вдома.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram