Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
53280

Астероїд розміром з Ейфелеву вежу наблизиться до Землі в грудні

Астероїд розміром з Ейфелеву вежу наблизиться до Землі в грудні

КИЇВ. 11 листопада. УНН. Великий астероїд довжиною приблизно 330 метрів, наблизиться до Землі на початку грудня, згідно з трекером астероїдів NASA. Про це інформує УНН з посиланням на The Jerusalem Post.

Деталі

Цей астероїд, який отримав назву 4660 Nereus, або 1982 DB, має розміри, що роблять його вищим за Ейфелеву вежу і майже вдвічі вищим за пам’ятник Вашингтону. Він має пройти повз планету 11 грудня на відстані приблизно 3,9 мільйона кілометрів і зі швидкістю 6,578 км/с.

Для порівняння, відстань між Землею і Місяцем набагато менше – близько 385 тисяч км. Таким чином, незважаючи на те, що його класифікують, як потенційно небезпечний астероїд (PHA) через його розміри та близькість до Землі, він навряд чи представляє загрозу для планети.

Це на щастя, оскільки удар астероїда такого розміру може бути руйнівним.

Але те, що виділяє 4660 Nereus з-поміж інших астероїдів, це не його розмір або можливість його впливу на планету, а скоріше його потенціал для дослідження.

Як астероїд класу Аполлон, орбіта 4660 Nereus часто наближає його до Землі. Насправді, його орбітальний резонанс становить приблизно 2:1, що означає, що він обертається майже двічі на кожній орбіті Землі. Це робить місію з дослідження астероїда дуже можливою.

Астероїд має повернутися до Землі ще 12 разів у найближчі десятиліття, але найближче його наближення заплановано на 14 лютого 2060 року.

Доповнення

Дослідження астероїдів є важливою галуззю астрономії, і багато космічних агентств виявили зацікавленість у дослідженні багатьох великих об’єктів у Сонячній системі.

У жовтні Об’єднані Арабські Емірати оголосили про плани нової місії з дослідження астероїдів і бажання стати першою арабською країною, яка успішно посадила космічний корабель на астероїд.

Орієнтовно розрахований на запуск у 2028 році з семирічною розробкою космічного корабля, місія ОАЕ дослідить планету Венера, а також сім астероїдів, що завершиться запланованою посадкою на сам астероїд у 2033 році після п’яти років подорожі.

Вчені стурбовані небезпекою навколоземних астероїдів, оскільки їх удари можуть бути руйнівними, а людству зараз бракує адекватних засобів захисту від них.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram