Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
50535

Білорусь припинить постачання електроенергії в Україну з 18 листопада

Білорусь припинить постачання електроенергії в Україну з 18 листопада

КИЇВ. 17 листопада. УНН. Постачання електроенергії в Україну буде припинено з 18 листопада відповідно до встановленого порядку взаємодії в рамках контрактних відносин, повідомили БЕЛТА у пресслужбі Міністерства енергетики Білорусі, інформує УНН.

Цитата

"Можливість подальшого здійснення постачання електроенергії в Україну розглядатиметься білоруською стороною з урахуванням технічних можливостей", - вказали в пресслужбі.

Деталі

Між тим, у першій половині дня 17 листопада профільне білоруське міністерство повідомило про відключення енергоблоку №1 БелАЕС від мережі у зв'язку зі спрацюванням системи автоматичного захисту.

Що передувало

8 листопада учасники енергетичного ринку отримали листа від "Беленерго" з приводу зупинення постачання електроенергії в рамках рамкових договорів з листопада. Білоруське держпідприємство також повідомило, що не укладатиме подібні договори в майбутньому.

Пізніше у "Беленерго" уточнили, що країна продовжить продавати електроенергію Україні і протягом листопада, а лист про зупинення поставок за рамковими договорами від 8 листопада було направлено на адресу конкретних компаній, яким постачання електроенергії у листопаді 2021 року не заплановано.

Раніше Білорусь заявила, що з 6 листопада відновлює експорт електроенергії до України. Постачання мало діяти до кінця листопада.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram