Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
37635

До уряду нового чеського прем'єра увійде міністр, відомий своєю жорсткою позицією щодо Росії

До уряду нового чеського прем'єра увійде міністр, відомий своєю жорсткою позицією щодо Росії

КИЇВ. 17 листопада. УНН. Президент Чехії Мілош Земан призначить лідера правоцентристської опозиції Петра Фіалу новим прем'єр-міністром 26 листопада. МЗС країни очолить політик, відомий своєю жорсткою позицією щодо Росії. Про це пише УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

Прессекретар Земана, який перебуває в лікарні з 10 жовтня, сказав, що президента можуть незабаром виписати, і підтвердив дату призначення прем'єра - 26 листопада.

Фіала сказав журналістам, що очікує, що повний кабінет міністрів буде призначено протягом трьох тижнів.

За його словами, нова команда скоротить дефіцит бюджету на 2022 рік, який наразі прогнозується в 377 мільярдів крон (16,91 мільярда доларів).

"Бюджет неприйнятний, він просто прискорить інфляційну спіраль. Ми повинні його переробити", - сказав Фіала.

Фіала заявив, що його колега по партії Збинек Станжура очолить міністерство фінансів, а Піратська партія висунула на посаду міністра закордонних справ Яна Ліпавського, відомого своєю жорсткою позицією щодо Росії.

Новий уряд пообіцяв підвищити витрати на оборону до рекомендованого НАТО 2% ВВП і скоротити дефіцит, щоб відповідати критеріям прийняття євро, як національної валюти.

57-річний Петро Фіала - професор політології і лідер правоцентристських Громадянських демократів з 2014 року.

Доповнення

Партія "Разом" на чолі з Фіалою та коаліція прогресивної Піратської партії та центристських Мерів здобули парламентську більшість під час голосування 8-9 жовтня та пообіцяли замінити уряд прем'єр-міністра Андрея Бабіша, який покидає свій пост.

Нова адміністрація прийде до влади на тлі повторного сплеску коронавірусної інфекції в Чехії, яка у вівторок досягла рекордного щоденного максимуму в понад 22 тисячі випадків.

Бабіш заявив у середу, що уряд заборонить невакцинованим людям доступ до публічних заходів і послуг з наступного тижня.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram