Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
120090

Найтриваліше місячне затемнення за останні 500 років: з'явились вражаючі кадри

КИЇВ. 19 листопада. УНН. Найдовше часткове місячне затемнення за останні 500 років почалося сьогодні, 19 листопала, коли Земля, Сонце і Місяць вирівнялися в ряд, блокуючи сонячне світло від місячної поверхні. Це також останнє часткове місячне затемнення в цьому році, інформує УНН.

Деталі

Часткове місячне затемнення відбувається раз на кілька століть.

За даними NASA, 19 листопада було найдовше часткове місячне затемнення за понад 500 років, яке тривало більше шести годин з ночі четверга до ранку п’ятниці. Затемнення було видно в Південній Америці частині Східної Азії та Австралії.

Часткове місячне затемнення відбувається, коли частина повного місяця потрапляє під тінь Землі (на відміну від повного місячного затемнення) — за даними NASA, більше 97% Місяця було покрито на піку затемнення.

За даними журналу Sky & Telescope, затемнення можна розділити на фази півтіні та тіні. Півтінь — це зовнішній край тіні Землі, що тривав більше шести годин, а тінь — найглибша частина тіні, яка тривала 3,5 години.

Місяць під час затемнення мав червонувато-коричневий колір. Атмосфера Землі, яка розсіює сонячне світло, створила ефект заходу сонця, спроектованого на Місяць.

Свята "бобрового" місяця

Відомий, як "бобровий" місяць, листопадове затемнення буде видно приблизно три дні. Місяць бобра названо на честь пори року, коли бобри ховаються у свої нори на зиму, повідомляє The Old Farmer's Almanac.

Народи Крі та Ассінібойни називають цей місяць "морозним", коли настає холодна погода. За даними NASA, культури по всій Південно-Східній Азії також відзначають цей місяць фестивалями. Під час фестивалю Loi Krathong в Таїланді люди прикрашають і випускають кошики в річку. Цей повний місяць також знаменує Камбоджійський фестиваль води, на якому проводяться перегони на човнах-драконах.

Небесні події в грудні

Пік метеорного потоку Гемініди припаде на 13-14 грудня, а пік метеорного потоку Урсид - 22 грудня, повідомляє EarthSky. Повне сонячне затемнення, коли Місяць проходить між Землею і Сонцем, відбудеться 4 грудня, за даними NASA.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram