Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
64935

Програма МВФ триватиме до кінця червня: що кажуть сторони про продовження співпраці

Програма МВФ триватиме до кінця червня: що кажуть сторони про продовження співпраці

КИЇВ. 23 листопада. УНН. Початково 18-місячну програму співпраці України і Міжнародного валютного фонду (МВФ) продовжили до кінця червня 2022 року. Що кажуть про продовження програми, виконане завдання та зобов'язання у Мінфіні та МВФ, пише УНН.

Деталі

18-місячна програма МВФ з Україною у форматі Stand-By з можливістю доступу до 5 млрд доларів була схвалена 9 червня 2020 року. Тепер її продовжено.

"Дію програми співпраці продовжено до кінця червня 2022 року", - повідомили у Мінфіні.

У МВФ зазначили, що схвалили як продовження дії угоди Stand-By до кінця червня 2022 року, так і "перерозподіл виплат за програмою, а також запит української влади на відмову від дотримання критерію ефективності грудня 2020 року за гарантованим державою боргом у світлі вже вжитих коригуючих дій".

Також у Мінфіні нагадали, що Рада директорів МВФ ухвалила позитивне рішення про завершення першого перегляду програми, а також про виділення Україні траншу обсягом 700 млн дол. США.

З приводу цього у самому МВФ відзначили, що завершення перегляду дозволить Україні "залучити близько 699 мільйонів доларів США (500 мільйонів СПЗ), в результаті чого загальна сума виплат за поточною (програмою - ред.) SBA досягне приблизно 2,8 мільярда доларів США (2 мільярди СПЗ)".

"Отримані від МВФ кошти будуть спрямовані на забезпечення макроекономічної стабільності та використані для фінансування дефіциту бюджету", - відзначили у Мінфіні.

Для отримання траншу МВФ, зазначили у Мінфіні, Україна здійснила низку системних реформ, що були підтримані Фондом, зокрема щодо:

  • початку реформування судової системи,
  • продовження реформ у фінансовому секторі,
  • усунення загроз для антикорупційної інфраструктури, що виникли внаслідок рішень Конституційного суду.

У МВФ кажуть, що економічна програма, яку підтримує Фонд, має на меті "допомогти владі подолати наслідки шоку від COVID-19, підтримати економічне відновлення та просунутися вперед у важливих структурних реформах для зменшення ключових факторів уразливості".

Зокрема, відповідно до узгоджених пріоритетів політики, за даними МВФ, українська влада прихильна такому:

  • повернути фіскальну політику до умов, що відповідають середньостроковій стабільності боргу, одночасно захищаючи соціально вразливі верстви населення, посилюючи адміністрування доходів та зменшуючи фіскальні ризики від квазіфіскальних операцій, у т.ч. в енергетиці;
  • збереження незалежності центрального банку та зосередження грошово-кредитної політики на поверненні інфляції до цільового рівня;
  • забезпечення фінансового благополуччя банків, у тому числі шляхом раціонального управління, з метою відновлення надійного банківського кредитування приватного сектора;
  • боротьба з корупцією та просування вперед щодо впровадження судової реформи;
  • зниження ролі держави та корисливих інтересів в економіці для покращення бізнес-середовища, залучення інвестицій та підвищення потенціалу економіки.

Коментар голови Мінфіну

Міністр фінансів України Сергій Марченко привітав рішення Ради МВФ.

"Я дякую представникам МВФ, які довгий час є нашими надійними партнерами. Рішення про виділення траншу є результатом проведених нами структурних реформ та свідченням того, що наша країна рухається правильним шляхом. Ми доклали значних зусиль для досягнення такого результату. Наявність програми МВФ позитивно впливає на міжнародний імідж нашої країни, а також відкриває можливості для отримання фінансової підтримки від низки міжнародних партнерів", - сказав Марченко.

Що було раніше

18 жовтня 2021 року МВФ та Україна досягли на робочому рівні рішення про завершення першого перегляду Програми співпраці з МВФ, яка була започаткована в червні 2020 року, загальним обсягом 5 млрд дол. США.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram