Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
48000

ОБСЄ заявляє про чергові перешкоди роботі місії на Донбасі

ОБСЄ заявляє про чергові перешкоди роботі місії на Донбасі

КИЇВ. 27 листопада. УНН. Чинний голова ОБСЄ, голова МЗС Швеції Анн Лінде і генеральний секретар ОБСЄ Хельга Шмід заявляють про систематичні і неприйнятні перешкоди у свободі пересування, з якими продовжує стикатися Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ на окупованих територіях Донецької і Луганської областей. Про це йдеться у заяві головування ОБСЄ, пише УНН.

Цитата:

"Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде і генеральний секретар ОБСЄ Хельга Марія Шмід висловили занепкоєння з приводу систематичних і неприйнятних перешкод для свободи пересування, з якими Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СММ) наразі стикається на непідконтрольних територіях України, зокрема в Луганській області. Вони закликали до негайного зняття обмежень, які вийшли на новий рівень, фактично перешкоджаючи операціям СММ", - йдеться в заяві.

Деталі

Повідомляється, що протягом минулого тижня збройними формуваннями в декількох місцях в Луганській області було заблоковано рух патрулів СММ ОБСЄ через лінію зіткнення. Ще два випадки зафіксували в Донецькій області.

В ОБСЄ також нагадали про рішення Постійної ради ОБСЄ № 1117, у якому йдеться, що моніторингова місія повинна мати безпечний і надійний доступ на всій території України.

"Необмежений доступ без умов до всіх територій необхідний для забезпечення ефективного моніторингу та звітності про ситуацію з безпекою, а також для виконання інших передбачених мандатом завдань. Відповідно до мандата місія також повинна повідомляти про будь-які обмеження її свободи пересування або інші перешкоди для виконання свого мандата", - зазначили в ОБСЄ.

Додамо

Раніше вже повідомлялося про те, що незаконні збройні формування перешкоджають роботі СММ ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

З липня 2020 року по листопад поточного року, з моменту запровадження додаткових заходів з припинення вогню, було майже 800 випадків перешкоджання патрулям СММ ОБСЄ. З них тільки 70 - з українського боку, 5 - в "сірій зоні" та все інше - російськими формуваннями. Мало того, вони нещодавно брали в заручники і блокували представників СММ ОБСЄ в Горлівці та Донецьку.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram