Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Понеділок, 08 серпня 2022 07:25
51495

Соломонові острови: поліція виявила 3 тіла і заарештувала понад 100 людей під час протестів "через тісні зв'язки з Китаєм"

Соломонові острови: поліція виявила 3 тіла і заарештувала понад 100 людей під час протестів "через тісні зв'язки з Китаєм"

КИЇВ. 28 листопада. УНН. Поліція Соломонових Островів знайшла три тіла в згорілій будівлі та заарештувала понад 100 людей у ​​ході протестів цього тижня, викликаних занепокоєнням, щодо посилення зв’язків тихоокеанської країни з Китаєм. Про це пише УНН з посиланням на The Associated Press.

Деталі

Тіла загиблих були знайдені пізно в п'ятницю після вщухання заворушень і протестів.

Заворушення та мародерство, спрямовані на китайський квартал Хойнари та центральні райони міста, спалахнули в середу внаслідок мирного протесту людей в столиці. Поліція застосувала сльозогінний газ і гумові кулі проти демонстрантів, які підпалили Національний парламент, поліцейську дільницю та багато інших будівель.

Літак з австралійською поліцією та дипломатами перебуває в Хоніарі, щоб допомогти місцевій поліції навести порядок. Ще до 50 австралійських поліцейських і 43 співробітники сил оборони також були розгорнуті на прохання прем'єра Согаваре за двостороннім договором з Австралією.

Критики звинувачують у заворушеннях скарги на відсутність державних послуг та підзвітності, корупцію та китайські підприємства, які дають роботу іноземцям, а не місцевим жителям.

Влада ввела комендантську годину в столиці Хоніара після того, як у п'ятницю закінчився 36-годинний карантин, який ввів прем'єр-міністр Манассе Согаваре.

Согаваре звинуватив зовнішнє втручання в розпалюванні протестів із закликом до його відставки.

Додамо

Согаваре широко критикували лідери найбільш густонаселеного острова країни Малаїта за рішення в 2019 році припинити дипломатичні відносини з Тайванем на користь материкового Китаю. Пекін заявляє, що острів Тайвань є частиною його території.

Соломонові Острови з населенням близько 700 000 осіб знаходяться приблизно в 1 500 кілометрах на північний схід від Австралії. Вони найбільш відомі кровопролитними боями, які відбувалися там під час Другої світової війни між США та Японією.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram