Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
97080

У середу в Раді очікують Президента, а в четвер - розглядатимуть Бюджет-2022

КИЇВ. 29 листопада. УНН. У середу, 1 грудня, у Верховній Раді очікується виступ Президента України Володимира Зеленського. Про це під час виступу на Погоджувальній раді парламенту повідомив перший заступник фракції “Слуга народу” Андрій Мотовиловець, передає кореспондент УНН.

2 грудня парламентарі хочуть розглянути проект Бюджету на 2022 рік у другому читанні.

Цитата:

“У середу ми очікуємо рішення Кабінету міністрів щодо Бюджету. Я прошу спланувати так, щоб в середу він був внесений у Верховну Раду. Прошу глав комітетів підготуватися до опрацювання бюджету для того, щоб в четвер ми могли поставити його на голосування. Також в середу ми очікуємо виступ Президента України”, — заявив Мотовиловець.

Додамо

Верховна Рада України на засіданні у вівторок, 2 листопада, ухвалила в цілому у першому читанні проект закону № 6000 про Державний бюджет України на 2022 рік. Кабінет міністрів мав 14-денний строк на підготовку до другого читання проекту Держбюджету.

Кабінету міністрів України до другого читання, зокрема, було доручено:

  • Опрацювати питання щодо встановлення нових розмірів допомоги при народженні дитини (50 тис. грн — на першу дитину, 100 тис. грн — на другу дитину, 150 тис. грн — на третю і кожну наступну дитину) та визначитися щодо необхідності збільшення видатків загального фонду проєкту державного бюджету на 2022 рік за бюджетною програмою “Виплата деяких видів допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплата послуг окремим категоріям населення”.
  • Опрацювати питання щодо можливості подальшого підвищення у 2022 році державних соціальних стандартів, насамперед прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати, виходячи з фінансових можливостей держави та прогнозного зростання економіки.
  • Розглянути можливість збільшення на 2022 рік частки податку на доходи фізичних осіб, що зараховується до бюджетів місцевого самоврядування, у межах виконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр.
  • Опрацювати питання належного фінансового забезпечення реалізації указу Президента “Про заходи підвищення конкурентоспроможності закладів охорони здоров’я та забезпечення додаткових гарантій для медичних працівників”.
  • Передбачити видатки розвитку за новою бюджетною програмою “Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на заходи, спрямовані на боротьбу з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками під час навчального процесу у закладах загальної середньої освіти” у сумі 1 млрд грн.
  • Передбачити видатки розвитку за новою бюджетною програмою “Реалізація загальнодержавної цільової соціальної програми "Питна вода України“ на 2022-2026 роки” у сумі 1 млрд грн.
  • Направити 4 млрд грн на реалізацію державних інвестиційних проектів.
  • Збільшити видатки на розвиток аеропортів на 2 млрд грн та інше.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram