Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
84630

Рада ухвалила ресурсний законопроект

Рада ухвалила ресурсний законопроект

КИЇВ. 30 листопада. УНН. Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень" (№5600), який ще називають "ресурсним", передає кореспондент УНН.

За відповідне рішення проголосували 255 народних депутатів.

Зміни в податковому законодавстві

Документом запроваджується мінімальне податкове зобов’язання щодо земельної ділянки. У середньому доведеться сплатити 1,4 тисячі гривень за гектар землі на рік. Водночас у документі зменшується з 2 га до 0,5 га мінімальна площа землі фермерського господарства, що дає можливість переходу на спрощену систему оподаткування.

Також встановлюється 18%-й податок на доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції на суму, що перевищує 12 розмірів мінімальної заробітної плати (6500 гривень).

Законом виключаються з платників єдиного податку 4-ї групи платники, основним видом діяльності яких є розведення свійської птиці (крім курей).

Окрім того, запроваджується податок з доходу отриманого від продажу протягом року другого об’єкта нерухомості – розмір ставки 5%, а третій та наступні – оподатковуватимуться ставкою у 18%. Також підвищуються ставки екологічного податку, рентної плати за користування надрами та ставки акцизного податку на алкоголь сигарети.

Встановлюється обмеження у праві виїзду керівника юридичної особи - боржника за кордон.

Нагадаємо

У Міністерстві фінансів очікують, що запровадження норм, передбачених законопроектом 5600, дасть можливість отримати додаткові надходження до бюджету обсягом 30 млрд грн.

У разі підписання документу Президентом України у встановлені строки зміни почнуть діяти вже з 1 січня 2022 року.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram