Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
39525

Єврокомісія запропонувала Латвії, Литві та Польщі заходи для вирішення ситуації на кордоні з Білоруссю

Єврокомісія запропонувала Латвії, Литві та Польщі заходи для вирішення ситуації на кордоні з Білоруссю

КИЇВ. 1 грудня. УНН. Європейська комісія пропонує Латвії, Литві та Польщі тимчасові заходи для вирішення надзвичайної ситуації з мігрантами на зовнішньому кордоні ЄС з Білоруссю, повідомляється в пресрелізі Єврокомісії в середу, пише УНН.

Цитата:

"Сьогодні Єврокомісія висуває комплекс заходів щодо тимчасового притулку і повернення, щоб допомогти Латвії, Литві та Польщі вирішити надзвичайну ситуацію на зовнішньому кордоні ЄС з Білоруссю", - йдеться в повідомленні Єврокомісії.

"Хоча інтенсивні зусилля ЄС принесли швидкі результати, ситуація залишається делікатною. Сьогодні, щоб захистити наші кордони і захистити людей, ми забезпечуємо гнучкість і підтримку державам-членам в управлінні цією надзвичайною ситуацією без шкоди для прав людини. Щоб наша відповідь на гібридні загрози відповідала вимогам майбутнього, ми активуємо величезну дипломатичну і правову дієздатність ЄС, щоб застосовувати санкції і переконувати треті країни припинити польоти. Невдовзі ми запропонуємо реформу правил Шенгенської зони", - прокоментувала комісар ЄС з внутрішніх справ Ілва Йоханссон.

Пропоновані тимчасові заходи

Заходи, включені ц цю пропозицію, носять надзвичайний і винятковий характер і пропонуються на термін у 6 місяців, якщо вони не будуть продовжені або скасовані, і будуть застосовуватися до громадян країн, що не входять в ЄС, які незаконно в'їхали в ЄС з Білорусі і перебувають поблизу кордону, або щодо тих, хто з'являється в пунктах перетину кордону.

Згідно з пропозицією, у трьох держав-членів буде можливість продовжити період реєстрації заяв про надання притулку до 4 тижнів замість нинішніх 3-10 днів. Держави-члени ЄС можуть також застосовувати процедуру надання притулку на кордоні для обробки всіх клопотань про надання притулку, включаючи апеляцію, протягом максимум 16 тижнів, при деяких винятках. При цьому слід віддавати пріоритет обґрунтованим заявам, а також заявам сімей і дітей.

Також зацікавлені держави-члени ЄС зможуть застосовувати спрощені і швидші національні процедури, у тому числі для повернення людей, клопотання яких були відхилені у цьому контексті.

Доповнення

Заходи набудуть чинності після їх ухвалення Радою ЄС. З Європейським парламентом будуть проведені консультації. Заходи діятимуть протягом 6 місяців.

Єрокомісія буде регулярно переглядати ситуацію і може пропонувати Раді ЄС продовжити або скасувати ці тимчасові заходи.

Фінансування цієї пропозиції здійснюватиметься в межах бюджету існуючих інструментів фінансування ЄС на період 2014-2020 та 2021-2027 років у галузі міграції, притулку та управління кордонами. У разі крайньої необхідності, якщо ситуація ще більше погіршиться, можна використовувати засоби в межах Multiannual Financial Framework на 2021-2027 роки.

Контекст

Наприкінці травня білоруський правитель Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ більше не затримуватиме нелегалів, які намагаються через Білорусь потрапити на територію Європейського Союзу.

Наприкінці серпня Польща, Литва, Латвія та Естонія звинуватили Білорусь у використанні нелегальних мігрантів як зброї у так званій гібридній війні проти ЄС. 

У межах боротьби з потоком нелегальних мігрантів Польща почала будівництво паркану на кордоні з Білоруссю.

8 листопада на польсько-білоруському кордоні загострилася ситуація. Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що країна привела в готовність війська вздовж кордону через напружену ситуацію з мігрантами. 9 листопада Польща закрила в Кузниціі прикордонний перехід з Білоруссю через стрімкий наплив мігрантів.

У ніч на 10 листопада дві групи мігрантів увірвалися до Польщі з Білорусі, їх затримали. Нелегали і далі здійснюють регулярні спроби прориву.

Щоб уникнути напливу мігрантів з Білорусі, Україна вирішила посилити охорону державного кордону з країною-сусідом. Як заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, найбільш уразливі ділянки українсько-білоруського кордону посилюють додатковими підрозділами Держприкордонслужби, Нацполіції та Нацгвардії. Йдеться про 8,5 тис. силовиків.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram