Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
36780

Спецоперація "Полісся": омбудсмен заявила, що проведуть моніторингові візити до підрозділів Держприкордонслужби

Спецоперація  "Полісся": омбудсмен заявила, що проведуть моніторингові візити до підрозділів Держприкордонслужби

КИЇВ. 6 грудня. УНН. Об’єднана підготовка складових спеціальної прикордонної операції "Полісся" була проведена на високому рівні. Уповноважена ВРУ з прав людини Людмила Денісова повідомила, що найближчим часом розпочнуться моніторингові візити, в першу чергу до підрозділів Держприкордонслужби на Житомирщині та у Чернігівській області, інформує УНН.

Повідомляється, що сьогодні в Києві відбулося чергове засідання Міжвідомчого координаційного штабу з протидії можливій міграційній кризі на кордоні з Республікою Білорусь. До його засідання долучалися й представники регіональних координаційних штабів.

Цитата

"Одне з головних питань, що розглядалося, стосувалося результатів проведення об’єднаної підготовки складових сектору безпеки і оборони, які задіяні в рамках спеціальної прикордонної операції "Полісся"", - йдеться в повідомленні.

Деталі

Як відмітив Перший заступник Голови Державної прикордонної служби України керівник Міжвідомчого координаційного штабу Володимир Нікіфоренко, навчання на всіх ділянках були проведені на високому рівні, чому була дана належна оцінка. Він також подякував всім учасникам, які брали в них участь, за професіоналізм, компетентність, розуміння завдань та всебічну підтримку.

"З початку роботи нашого штабу проведена дуже серйозна робота з організації взаємодії і ті навчання, які вже проведені, надали нам великий досвід і продемонстрували наші можливості. На багатьох ділянках кордону такого не відбувалося ніколи, а наша активність спрямована виключно на підтримання надійності та якості охорони кордону, прикордонного контролю, прикордонної служби, спеціальних та правових режимів на державному кордоні", - відмітив він.

Під час засідання зазначалося, що комплекс заходів з підготовки до спільних дій тривав понад тиждень та був проведений на виконання рішення Уряду щодо взаємодії і координації під час посилення охорони та захисту державного кордону України у разі загострення обстановки. Це відбувалося в межах всіх областей, що межують з Білоруссю, а до заходів залучались підрозділи та резерви від прикордонного відомства, поліції, Нацгвардії, ДСНС, міграційної служби та ЗСУ.

Окрім того, присутня на засіданні Уповноважена ВРУ з прав людини Людмила Денісова також зазначила, що найближчим часом розпочнуться моніторингові візити, в першу чергу до підрозділів Держприкордонслужби на Житомирщині та у Чернігівській області, для перевірки умов перебування прикордонників, просвітницької роботи щодо дотримання прав військовослужбовців та іноземців.

"Наше головне завдання, щоб люди були повністю обізнані в цих питаннях. Ми також безумовно ознайомимося як живуть військовослужбовці, який у них морально-психологічний стан. Далі моніторингові візити та просвітницькі заходи робитимемо для місцевого населення та органів місцевої влади", - сказала Денісова.

Окремо на засіданні зазначалося про важливість всіх складових проводити належне інформування суспільства щодо виконання завдань в рамках операції «Полісся» та оперативно реагувати на поширення рейкової інформації і ефективно протидіяти дезінформації.

Доповнення

Українські прикордонники на Чернігівщині провели спільне штабне тренування із залученням резервів у межах спецоперації “Полісся”.

Контекст

Наприкінці травня білоруський правитель Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ більше не затримуватиме нелегалів, які намагаються через Білорусь потрапити на територію Європейського Союзу.

Наприкінці серпня Польща, Литва, Латвія та Естонія звинуватили Білорусь у використанні нелегальних мігрантів як зброї у так званій гібридній війні проти ЄС.

8 листопада на польсько-білоруському кордоні загострилася ситуація. Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що країна привела в готовність війська вздовж кордону через напружену ситуацію з мігрантами. 9 листопада Польща закрила в Кузниціі прикордонний перехід з Білоруссю через стрімкий наплив мігрантів.

У ніч на 10 листопада дві групи мігрантів увірвалися до Польщі з Білорусі, їх затримали. Нелегали і далі здійснюють регулярні спроби прориву.

Щоб уникнути напливу мігрантів з Білорусі, Україна вирішила посилити охорону державного кордону з країною-сусідом. Як заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, найбільш уразливі ділянки українсько-білоруського кордону посилюють додатковими підрозділами Держприкордонслужби, Нацполіції та Нацгвардії. Йдеться про 8,5 тис. силовиків.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram