Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
45855

Інфляція не падає нижче 10%: на що зросли ціни

Інфляція не падає нижче 10%: на що зросли ціни

КИЇВ. 9 грудня. УНН. Споживчі ціни у листопаді цього року в Україні зросли на 10,3% у річному вимірі (проти листопада минулого року), дещо знизившись проти показника в 10,9% місяцем раніше. Про це свідчать дані Держстатистики, повідомляє УНН.

Деталі

Інфляція на споживчому ринку в листопаді порівняно із жовтнем становила 0,8%, з початку року – 9,4%.

Базова інфляція в листопаді порівняно із жовтнем становила 0,8%, з початку року – 7,4%.

Як змінилися ціни на продукти

На споживчому ринку в листопаді ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,1% (у річному вимірі подорожчання на 13,3%). Найбільше (на 7,8%) минулого місяця подорожчали овочі. На 5,8–0,9% за місяць зросли ціни на сало, продукти переробки зернових, молоко та молочні продукти, хліб, яловичину, макаронні вироби, масло, цукор, рибу та продукти з риби, рис, яйця. Водночас на 7,6–0,5% у листопаді подешевшали фрукти, м’ясо птиці, свинина, соняшникова олія.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися у листопаді на 0,6%, що в основному пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,1%.

Одяг і взуття за місяць подешевшали на 2,1%, у т.ч. взуття – на 2,3%, одяг – на 2,1%.

Тарифи на комуналку

Ціни (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива за місяць в цілому не змінилися, а природний газ навіть дещо подешевшав - на 0,3%. Водночас, у річному вимірі ціни на комуналку сповільнили зростання до 10% з 18,8% місяцем раніше.

Ціни на інші послуги

Ціни на транспорт зросли на 1,2% в першу чергу за рахунок подорожчання палива та мастил на 2,9%, проїзду в автодорожньому та залізничному пасажирському транспорті – на 2,0% та 1,3% відповідно.

За місяць ціни на послуги, пов'язані з охороною здоров'я, зросли на 0,6%, у річному вимірі підвищилися на 6,1%, на освіту - зросли за місяць на 0,1%, у річному вимірі - на 16,9%.

Дані наведено без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Доповнення

Інфляція, що була зафіксована у вересні, стала найвищою з 2017 року. Вона становила 11% у річному вимірі.

Тим часом у Міністерстві фінансів сподівалися втримати рівень інфляції цього року у межах 10%, не перевищуючи цю позначку. А от Національний банк України 9 грудня погіршив прогноз інфляції з очікуваних 9,6% наприкінці цього року.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram