Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
51045

11 грудня – Міжнародний день танго

11 грудня –  Міжнародний день танго

КИЇВ. 11 грудня. УНН. Міжнародний день танго, День заснування дитячого фонду ООН “ЮНІСЕФ”, День калейдоскопу, Міжнародний День Гір, Всесвітній день хворого на бронхіальну астму, інформує УНН.

Міжнародний день танго

Існує легенда, що танець танго зародився на вулицях Некочео та Суаресо в аргентинській столиці Буенос-Айросі.

В Європі танго стало популярним1910 року.

Танго навіть занесли до каталогу ЮНЕСКО як об’єкт всесвітньої культурної спадщини. Спочатку День танго почали святкувати в Аргентині, а вже згодом свято стало міжнародним.

11 грудня недарма обрано для святкування цієї події, адже саме цього дня народилися композитори танго Карлос Гардель та  Хуліо де Карло. Спочатку влада Буенос-Айресу затвердила цю дату святкування в 1977 році, а вже через рік подію затвердили на національному рівні.

 День заснування дитячого фонду ООН “ЮНІСЕФ”

ЮНІСЕФ – фонд із захисту дитячих прав та інтересів, який функціонує майже у 200 країнах світу. Його створили 11 грудня у 1946 році.

За допомогою ЮНІСЕФ засновано тисячі материнських та оздоровчих центрів, відкрито й обладнано понад 1 млн шкіл, майже мільйон центрів харчування та водогонів. Також фонд надає допомогу у вигляді одягу, засобів гігієни та продуктів харчування, допомагає під час стихійних лих.

В Україні представництво ЮНІСЕФ відкрили у 1997 році.

День калейдоскопу

Це свято співпадає з днем народження винахідника калейдоскопу Девіда Брюстера, який народився у 1781 році.

 Спочатку калейдоскопами захопилася вся Європа, а потім іграшка потрапила в інші країни. Створенням та вдосконаленням оптичних пристроїв займаються й досі. У 1986 році винаходи в цій галузі стали справжнім мистецтвом, було навіть створено товариство шанувальників калейдоскопів Brewster Kaleidoscope Society.

Міжнародний День Гір

Свято засновано на початку 2003 року за ініціативи Організації Об’єднаних Націй.

Цього дня проводять різноманітні тематичні заходи для привернення уваги та підвищення інтересу суспільства до гір, які займають одну чверть усієї території.

Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

День засновано у 1998 році за ініціативи Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я та приурочено до Всесвітньої наради з профілактики та боротьби з астмою, яка відбувалася в Барселоні.

Бронхіальна астма – це хронічна хвороба, яка характеризується нападами задухи та хрипами різного ступеню частоти й важкості. Найчастіше захворювання фіксують у дітей та молоді.

За статистикою, 10% дітей страждають на астму, хворих дорослих менше – 5%. Екологія дуже сильно впливає на захворюваність бронхіальною астмою, саме тому відсоток хворих серед жителів сільської місцевості нижчий, ніж у жителів міста майже на півтора відсотка.

Всесвітній день хворого на бронхіальну астму створено для підвищення освіченості пацієнтів, медичного персоналу та суспільства, поліпшення медичної допомоги хворим та привернення уваги до цієї хронічної хвороби.

Іменини

День Ангела сьогодні святкують: Харитон, Хома, Вікентій, Тимофій, Ганна, Григорій, Степан, Сергій, Павло, Микола, Петро, Андрій, Василь (Василій), Олексій, Іван, Данило, Федір, Костянтин.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram