Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
47805

Саміт Східного партнерства: лідери ЄС визнали "Асоційоване тріо" з Україною, але промовчали про членство

Саміт Східного партнерства: лідери ЄС визнали "Асоційоване тріо" з Україною, але промовчали про членство

КИЇВ. 16 грудня. УНН. Країни Європейського Союзу та країни-учасниці "Східного партнерства" по завершенню саміту в Брюсселі ухвалили спільну декларацію. У ній лідери ЄС заявили, що визнають "Асоційоване тріо" (Грузія, Молдова, Україна) щодо розширення співпраці з Євросоюзом, але при цьому "промовчали" про членство. Про це УНН повідомляє з посиланням на декларацію.

Деталі

У тексті декларації повідомляється, що Євросоюз "визнає європейські устремління і європейський вибір" частини країн "Східного партнерства". Там додали, що "погоджуються з правом України прагнути до більшого".

Цитата:

"Ми підтверджуємо суверенне право кожного партнера вибирати рівень амбіцій і цілей, до яких він прагне у своїх відносинах з Європейським Союзом", - йдеться в документі.

Окрім того, там міститься офіційне визнання "Асоційованого тріо" (Грузія, Молдова, Україна) щодо розширення співпраці з Євросоюзом.

"Євросоюз бере до уваги посилену координацію між ними з питань, що становлять спільний інтерес, пов'язаних з імплементацією Угод про асоціацію та вільну торгівлю і співробітництво в межах Східного партнерства", - йдеться в документі.

У тексті документа коротко згадується про агресивні дії Росії на українських кордонах, проте конкретних заяв щодо країни-агресора немає.

Цитата:

"Ми глибоко стурбовані продовженням дестабілізації і порушеннями принципів міжнародного права в багатьох частинах регіону Східного партнерства, що становить загрозу миру, безпеці і стабільності", - йдеться в заяві.

Там закликали сторони конфлікту до відновлення зусиль щодо сприяння мирному врегулюванню конфліктів у регіоні Східного партнерства на основі принципів і норм міжнародного права.

У підсумковій декларації повідомляється, що Євросоюз як і раніше виступає за збереження суверенітету, незалежності і територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів усіх країн "Східного партнерства".

Там також йдеться про незмінне прагнення до зміцнення демократії і верховенства закону, і захисту прав людини, основоположних свобод, як головної мети співпраці в межах "Східного партнерства".

Додамо

Україна цього року почала збирати підписи на підтримку вступу України до ЄС у своїх зарубіжних партнерів.

15 грудня сьома країна Євросоюзу - Словенія - підписала Декларацію про європейську перспективу в Україні.

Раніше Хорватія підписала Декларацію про європейську перспективу України. Ще раніше це ж зробили Литва, Латвія, Естонія, Польща, Словаччина.

Як кажуть оглядачі, такий підхід — збір підписів — є новою тактикою Києва до зближення з ЄС. Це підтвердили і в Офісі Президента. Заступник керівника ОП Ігор Жовква, якого називають радником Президента з питань зовнішньої політики, укладення декларації про європейську перспективу України назвав важливим кроком на шляху реалізації стратегічної мети нашої держави. Жовква зазначив, що в декларації зокрема визнається право України подати заявку на членство в ЄС відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз.

Водночас в експертних колах такий підхід називають дуже амбітним і задають питання, скільки ж країн блоку готові таким чином висловити підтримку євроінтеграційним прагненням України. До слова, ще коли Україна була на шляху до підписання Угоди про асоціацію з ЄС, опір чинили Нідерланди, де навіть проводили референдум з цього приводу.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram