Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
59640

У ЄС хочуть захиститися від наслідків зростання цін на газ: розробили план та пропонують відмову від довгострокових контрактів

У ЄС хочуть захиститися від наслідків зростання цін на газ: розробили план та пропонують відмову від довгострокових контрактів

КИЇВ. 16 грудня. УНН. Зростання цін на газ збільшує вартість електроенергії в Європейському Союзі. Для підвищення надійності і стійкості енергетичної системи блоку Європейська комісія розробила план, повідомила в четвер в Twitter президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, пише УНН.

Цитата:

"Зростання цін на газ збільшує вартість електроенергії в ЄС. Майже всі держави-члени ЄС вжили заходів щодо захисту найбільш вразливих людей, як рекомендовано Єврокомісією. Цього тижня ми представили пропозиції щодо підвищення надійності і стійкості нашої енергетичної системи", - повідомила Урсула фон дер Ляєн.

Доповнення

Напередодні Єврокомісія ухвалила низку пропозицій щодо декарбонізації газового ринку ЄС шляхом полегшення використання відновлюваних і низьковуглецевих газів, включаючи водень, і забезпечення енергетичної безпеки для всіх громадян в Європі. "Європейському Союзу необхідно декарбонізувати споживану енергію, щоб скоротити викиди парникових газів як мінімум на 55% до 2030 року і стати кліматично нейтральним до 2050 року, і ці пропозиції допоможуть досягти цієї мети", - відзначили в євроінституції.

Зокрема, серед пропозицій є і те, що стосується довгострокових контрактів на газ.

"Щоб уникнути блокування Європи викопним природним газом і звільнити більше місця для чистих газів на європейському газовому ринку, Єврокомісія пропонує не продовжувати довгострокові контракти на необмежений обсяг викопного природного газу після 2049 року", - йдеться в пропозиції.

Раніше

Bloomberg повідомляло, що в Європейській комісії пропонують заборонити продовження довгострокових контрактів з Росією на постачання природного газу до Євросоюзу після 2049 року. Така пропозиція суперечить позиції Росії, яка виступає за збільшення довгострокових газових контрактів з ЄС.

Повідомлялося також, що очільники урядів країн ЄС обговорять заплановані заходи на саміті в Брюсселі 16 грудня.

Раніше різке зростання цін на енергоносії в поєднанні з недопоставками викликали звинувачення з боку європейських офіційних осіб в тому, що Росія обмежує поставки, щоб чинити тиск на владу з метою сертифікації нового трубопроводу. Зокрема, президент Росії Володимир Путін пообіцяв збільшити поставки газу, сказавши, що "Північний потік-2" може бути запущений "на наступний день після" такого схвалення.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram