Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Четвер, 18 серпня 2022 20:01
424515

Перший пацієнт, який заразився штамом Omicron, раніше хворів на коронавірус - Голубовська

Перший пацієнт, який заразився штамом Omicron, раніше хворів на коронавірус - Голубовська

КИЇВ. 18 грудня. УНН. Перший в Україні пацієнт, у якого виявили штам Omicron, раніше вже хворів коронавірусом. Про це в коментарі УНН розповіла головний інфекціоніст, заслужений лікар Ольга Голубовська.

Цитата

"Варіант Omicron виявили у пацієнта, що знаходиться на лікуванні в клініці "Оберіг" завдяки правильно зібраному епідеміологічному анамнезу. Цей пацієнт вже раніше хворів коронавірусною інфекцією десь кілька місяців тому, а зараз він приїхав з ОАЕ і знову у нього підвищилася температура тіла до досить високих цифр, знову він захворів, але сам перебіг захворювання у нього не важкий і він знаходиться під наглядом, хоча виписався вже зі стаціонару. Йому дані рекомендації і будемо спостерігати чим все це закінчиться", - розповіла Голубовська.

Деталі

Інфекціоніст зазначила, що це звичайно ж не перший випадок Omicron в Україні, але панікувати не варто.

"Але найголовніше, що я хочу сказати, це звичайно ж не перший випадок, тому не треба абсолютно панікувати, лікарі вже бачать, як починають хворіти пацієнти по другому разу і це зрозуміло, тому що Omicron, якщо ми говорили, що Delta заразний варіант, набагато більш заразний, ніж попередні, то цей ще більше заразний ніж Delta. Цей варіант, він поки що не показує більш важкі випадки захворювання. Навпаки, поки що всі випадки досить не важкі. Ми бачимо на сьогоднішній день як пацієнти, які мають, високі титри антитіл, особливо коли поствакцинальних антитіл, дуже високі титри по кілька тисяч, проте теж хворіють, але боліють поки не важко. Ми дуже сподіваємося, що так воно далі і буде, якщо не відбудеться якихось спонтанних мутацій. Але за тими повідомленнями, які ми спостерігаємо і по всьому світу, цей варіант, так, викликає вибухові поширені випадки захворювання, але саме воно протікає не важко" - зазначила Голубовська.

Також лікар зазначила, що Covid-19 має всі шанси перерости у вірус грипу.

"Зі збільшенням заразності цей збудник показує зниження вірулентності, тому ми дуже всі сподіваємося, що це і буде шлях переходу в сезонне распіраторное захворювання. Тобто, він буде і як власне кажучи вірус грипу, вислизати від попередніх своїх версій, але втратить свою агресивність і вірулентність, але тим не менш, я думаю групи ризику завжди будуть більш вразливими", - підкреслила Ольга Голубовська. - Я говорила вже давно, що його вже багато в Україні. Кожен день я бачу коли хворіють люди, повторно хворіють, то природно люди хворіють підвищенням температури тіла, то природно перше, що спадає на думку, що це вже абсолютно новий варіант який вислизає від того захисту яку людина має. І таких пацієнтів на сьогоднішній день не мало. Просто цей хворий перший якого виявили", - додала лікар.

Доповнення

В Україні виявили перший випадок штаму Omicron.

Нагадаємо

Перша людина, інфікована штамом B. 1.1.529, була виявлена нещодавно в Ботсвані. За даними місцевої радіостанції SABC, мова йде про громадянина ПАР.

26 листопада Всесвітня організація охорони здоров'я назвала новий штам COVID-19 грецькою буквою Omicron. Організація кваліфікувала новий варіант як такий, що викликає занепокоєння.

Новий штам вже був виявлений, зокрема, в декількох європейських країнах і країнах Азії, Північної Америки, в Японії та Австралії. Багато країн почали обмежувати або забороняти поїздки з країн Півдня Африки, щоб приборкати поширення цього варіанту.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram