Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
261870

Вагітні та жінки з малолітніми дітьми все одно мають стати на військовий облік – ЗСУ

Вагітні та жінки з малолітніми дітьми все одно мають стати на військовий облік – ЗСУ

КИЇВ. 23 грудня. УНН. Жінки з дітьми все одно мають ставати на військовий облік. Про це заявив на брифінгу в четвер полковник Валерій Куценко, передає кореспондент УНН.

Цитата

“Якщо жінка має дітей неповнолітніх, однозначно вона… буде військовозобов’язаною. Зрозумійте, військовозобов’язаний і військовослужбовець – це дуже великий шлях від одного до іншого. Вона буде перебувати на військовому обліку, тому що спеціальність, за якою вона працює, може принести користь державі в разі збройної агресії чи ескалації. Але ніхто нікуди призивати її не збирається – це зовсім різні речі”, - сказав полковник, відповідаючи на ситуацію з обліком жінок з дітьми та вагітних.

Деталі

Він зазначив, що є закон України про військовий обов’язок та військову службу, у якому є визначений перелік відстрочок від призову на збору, на війську службу.

Там є три категорії характерні – за сімейними обставинами, за навчанням, за станом здоров’я.

Контекст

Напередодні з’явився наказ Міністерства оборони, яким було розширено перелік професій, який зобов’язує жінок стати на військовий облік.

Зокрема, у список додали медійників та комунікаційників усіх категорій - журналістів, операторів, піарників, видавців, бібліотекарів, перекладачів, медиків, аналітиків, фінансистів, науковців, менеджерів різного профілю, ветеринарів.

Інформація про розширення списку викликала чималий суспільний резонанс.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про призов на строкову службу не йдеться: юрист пояснила нововведення щодо військового обліку жінок

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram