Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
143400

Військовий облік жінок: у профільному комітеті кажуть, список планують скоротити

Військовий облік жінок: у профільному комітеті кажуть, список планують скоротити

КИЇВ. 24 грудня. УНН. Міністерство оборони України має переглянути список професій для війскового обліку жінок. Про це повідомив голова парламетського комітетуз питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич у Facebook, пише УНН.

Цитата:

"Так сталося, що цей перелік юстувався і коли він вийшов, ми побачили, що список є дуже великим... Обговорили це питання з міністром оборони Олексієм Резніковим і дійшли згоди, що перелік буде переглянуто в бік зменшення та здорового глузду, бо там є професії, які дійсно не знадобляться Збройним Силам та іншим військовим формуванням", - повідомив Завітневич.

Але, відзначив він, "сама ініціатива правильна, країна повинна знати свої резерви".

Доповнення

Напередодні з’явився наказ Міністерства оборони щодо суттєвого розширення переліку професій, який зобовʼязує жінок стати на військовий облік. Перелік, затверджений наказом Міноборони, охоплює сотні спеціальностей та професій. Так у список додали медійників та комунікаційників усіх категорій — журналістів, операторів, піарників, видавців, бібліотекарів, перекладачів, медиків, аналітиків, фінансистів, науковців, менеджерів різного профілю, ветеринарів тощо.

23 грудня МОУ та ЗСУ вийшли на брифінг з роз’ясненнями щодо нововведень, які викликали чималий суспільний резонанс. За інформацією, що була озвучена на брифінгу, жінки мають стати на військовий облік до кінця 2022 року. Водночас не виключено, що ці строки будуть продовжені.

На облік мають стати всі жінки віком від 18 до 60 років, професії яких було визначено Міноборони і які є придатними для цього за станом здоров’я. Вагітність та наявність малолітніх дітей зобов’язання не скасовує.

У разі ж порушення правил військового обліку громадянки будуть змушені сплатити штраф до 1,5 тис. грн, а роботодавці — до 8,5 тис. грн.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram