Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
49290

Саакашвілі знову не зміг бути присутнім на засіданні суду за станом здоров'я

Саакашвілі знову не зміг бути присутнім на засіданні суду за станом здоров'я

КИЇВ. 27 грудня. УНН. У Тбіліському міському суді сьогодні відбувся розгляд справи проти експрезидента Грузії Михайла Саакашвілі, який пройшла без його участі. Ув'язнений не зміг бути присутнім за станом здоров'я. Про це УНН повідомляє з посиланням на "Новини Грузії".

Цитата

“Сам обвинувачений на процесі не був присутній за станом здоров'я. Експрезидент, засуджений раніше заочно до шести років ув'язнення у двох кримінальних справах, проходить курс реабілітації у військовому госпіталі в Горі після 50-денного голодування", - повідомляє відомство.

Деталі

В ході процесу сторона захисту зажадала додати до справи висновок центру "Емпатія" про стан здоров'я Саакашвілі і висновок групи лікарів консиліуму, скликаного з ініціативи народного захисника. Суддя Тбіліського міського суду Бадрі Кочламазашвілі задовольнив дане клопотання.

Адвокати також зажадали додати до матеріалів справи заяви конкретних осіб, однак, цю частину клопотання суддя не задовольнив.

"Наскільки б високоавторитетною особою або організацією не зроблено заяву або оцінку, вкладення їх у матеріали справи, розгляд їх як доказ, і потім їх додавання з метою надання якогось впливу на рішення суду - безумовно неправильно", - вважає суддя.

Ще одне клопотання адвокатів Саакашвілі стосувалася повторного допиту постраждалих. У відповідь суддя відхилив і це клопотання.

Додамо

Минуле засідання суду пройшло без участі експрезидента. Він повідомив, що не зміг бути присутнім за станом здоров'я.

Контекст

Михайла Саакашвілі затримали 1 жовтня в Тбілісі. Повідомляли, що він незаконно перетнув кордон країни.

Колишній грузинський лідер голодував 50 днів на знак протесту, оскільки вважає себе політв'язнем.

Група лікарів з ініціативи омбудсмена Грузії Ніно Ломджарії обстежила ув'язненого Саакашвілі і оглянула умови тюремної лікарні.

У висновку відзначили, що через тривале голодування у Саакашвілі розвинулися судоми, викликані енцефалопатією Верніке - серйозне захворювання мозку, внаслідок якого можна впасти в кому.

Медики закликали владу Грузії негайно перевести ув'язненого в багатопрофільну високотехнологічну лікарню для проведення досліджень головного мозку.

19 листопада Саакашвілі перевезли з тюремної лікарні у військовий госпіталь. Після цього колишній президент Грузії припинив голодування.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram