Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
61620

Ми більше не плануємо вводити тотальні локдауни – Шмигаль

Ми більше не плануємо вводити тотальні локдауни – Шмигаль

КИЇВ. 29 грудня. УНН. Уряд більше не планує вводити "тотальні локдауни" в Україні. Про це зявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду в середу, передає кореспондент УНН.

Цитата

"Завдяки запуску безкоштовної та доступної вакцинації ми більше не плануємо вводити тотальні локдауни. Бізнес може працювати навіть у "червоних" зонах якщо його працівники вакцновані на 100%”, — сказав прем’єр.

Деталі

Щодо допомоги бізнесу в умовах карантину Шмигаль нагадав про запуск “еПідтримки”.

З його слів, підприємці “позитивно оцінюють ефект” цієї програми.

Доповнення

Карантин для протидії поширенню нового типу коронавірусу в Україні запровадили з 12 березня 2020 року. Потім його неодноразово продовжували і влітку перевили у форму адаптивного карантину.

У межах адаптивного карантину регіони позначаються кольорами - зеленим, жовтим, помаранчевим або червоним рівнем небезпеки поширення COVID-19, залежно від епідемічної ситуації. Зважаючи на "колір" регіону різняться й обмежувальні заходи.

Так, зелений рівень передбачає мінімальні обмеження. Жовтий рівень - за замовчуванням діяв на території всієї країни з моменту введення адаптивного карантину. Помаранчевий рівень - встановлюється після жовтого і свідчить про ускладнення епідемічної ситуації. Червоний рівень - передбачає більш жорсткі обмеження, як це було під час січневого "локдауну".

13 вересня уряд встановив нові карантинні правила. Вони набули чинності за тиждень - 20 вересня. Основна особливість нових правил - на вакцинованих людей з COVID-сертифікатом пропонується не поширювати певні обмеження зокрема "червоної" зони. Сертифікати є двох видів - "жовті" та "зелені".

20 вересня уряд продовжив дію карантину до Нового року. Україна перейшла у "жовту" зону карантину з 23 вересня. Згодом у "червону" зону перейшли 18 областей та Київ.

З 6 грудня набули чинності нові карантинні правила, які передбачають посилення обмежень у “жовтих” зонах. Так, відвідування масових заходів, робота кінотеатрів, театрів, закладів громадського харчування та спортзалів буде дозволена лише за наявності в 100% колективів та відвідувачів принаймні однієї дози щеплення, негативного тесту або сертифікату про одужання.

Наразі у "червоній" зоні перебувають 2 регіони - Запорізька та Волинська області. Вони вийдуть з неї  30 грудня.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram