Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
152085

Уряд затвердив план дій на випадок воєнного стану: українцям заборонять пересуватися країною

Уряд затвердив план дій на випадок воєнного стану: українцям заборонять пересуватися країною

КИЇВ. 29 грудня. УНН. Кабінет міністрів України затвердив Порядок встановлення заборони або обмеження на вибір місця перебування чи місця проживання осіб на території, де діє воєнний стан, передає УНН.

Так, відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду в середу.

Деталі

У документі повідомляється, що запровадження заборони або обмеження здійснюється військовим командуванням на підставі указу Президента України про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

Також військове командування разом із військовими адміністраціями ( у разі їх створення) самостійно або із залучення органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування приймає рішення про запровадження заборони або обмеження на вибір місця перебування чи місця проживання осіб, яке негайно доводиться до відома населення через ЗМІ.

У рішенні зазначаються обставини, що склалися в Україні або в окремих її місцевостях, і несприятливі фактори воєнного характеру, що створюють загрозу для населення та істотно знижують рівень його життєдіяльності.

У рішення також зазначається:
• обґрунтування необхідності запровадження заборони або обмеження на вибір місця перебування чи місця проживання осіб
• строки запровадження заборони або обмеження на вибір місця перебування чи місця проживання осіб
• перелік осіб, яким забороняється або обмежується вибір місця перебування чи місця проживання
• населені пункти, в яких запроваджується заборона або обмеження на вибір місця перебування чи місця проживання осіб
• інші заходи, що полягають у забезпеченні виконання указу Президента України про ведення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях

Доповнення

Жінок з нового переліку спеціальностей будуть призивати для несення військової служби у разі введення воєнного стану, або в особливий період під час мобілізації.

Контекст

З’явився наказ Міністерства оборони, яким було розширено перелік професій, який зобов’язує жінок стати на військовий облік.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram