Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
43560

У США закликали завершити вибір очільника САП. Заговорили про вплив “корумпованих сил”

У США закликали завершити вибір очільника САП. Заговорили про вплив “корумпованих сил”

КИЇВ. 29 грудня. УНН. Посольство США в Україні закликало членів комісії з обрання керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повернутися до роботи та прийняти правильне рішення, затвердивши свій власний вибір очільника САП. Про це йдеться в повідомленні посольства у Twitter, пише УНН.

Цитата

“США закликає членів комісії з обрання керівництва САП повернутися до роботи, поважати власні процедури та прийняти правильне рішення для українського народу, затвердивши свій власний вибір САП. Не дозволяйте корумпованим зовнішнім силам блокувати роботу, яку вам довірили”,- сказано в повідомленні.

Контекст

21 грудня комісія з відбору керівника САП оприлюднила результати, але переможця не затвердила. Так, конкурсна комісія оприлюднила результати конкурсу, за яким детектив НАБУ Олександр Клименко отримав 246 балів, прокурор ОГП Андрій Синюк набрав 229 балів.

22 грудня один із учасників комісії Роман Куйбіда вказав, що 5-ро членів конкурсної комісії з відбору на керівні посади в САП звернулося до голови комісії, щоб призначити чергове засідання на вечір 23 грудня. Члени комісії, з його слів, також підтверджували свою можливість взяти участь, отже, кворум повинен бути. За його словами, спецперевірка претендентів, що нібито стало на перепоні для відбору, — проведена, і “результати в нас є — довідки про відсутність перешкод для призначення на посади”.

22 грудня посли країн “Групи семи” (G7) в Україні оприлюднили заяву, де висловили розчарування відмовою призначених Верховною Радою членів комісії з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури визначити переможця відбору на цю посаду.

24 грудня члени конкурсної комісії з обрання керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури знову не змогли обрати очільника відомства.

Коли конкурс лише стартував, міжнародні дипломати заявляли, що комісія повинна розпочати прозорий процес, в основі якого — доброчесність та заслуги кандидатів. Від цього буде залежати подальша підтримка ЄС і США.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram