Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
58770

Перевезення Саакашвілі до в'язниці було здійснено у цинічний спосіб, а його стан критичний - омбудсмен

КИЇВ. 30 грудня. УНН. Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вважає, що перевезення експрезидента Грузії, громадянина України Міхеіла Саакашвілі з військового госпіталю до в'язниці у Руставі було вчинене у цинічний спосіб, і закликала посла України в Грузії забезпечити надання йому консульської допомоги, пише УНН.

Цитата:

“Обурена звісткою про перевезення громадянина України, голови Виконавчого комітету Національної ради реформ при Президентові України Міхеіла Саакашвілі з військового госпіталю в Горі до руставського тюремного закладу. Вражає цинізм, у який спосіб це було зроблено. Хворого Міхеіла проти волі вивезли вночі без попередження адвокатів. Прошу посла України в Грузії забезпечити надання консульської допомоги Міхеілу Саакашвілі”, — написала Денісова у своєму Telegram.

Деталі

За словами омбудсмена, стан Саакашвілі критичний і викликає занепокоєння: після трьох гіпертонічних криз він почувається вкрай тяжко, кілька днів до цього не піднімався з ліжка. І що в повному обсязі потрібної медичної допомоги йому так і не було надано та не призначено нового лікаря, а рішення щодо стратегії лікування ухвалювалося медиками різних профілів.

“Перевезення у такому стані Міхеіла Саакашвілі назад до пенітенціарної установи є порушенням статті 22 Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями, положення якої зобов’язує хворих в’язнів, які потребують послуг спеціаліста, переводити до особливих закладів або ж у цивільні лікарні”, — заявила Денісова.

“Ненадання медичної допомоги суперечить гарантованим нормам статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Такі дії грузинської влади розцінюю як катування і спосіб позбавлення громадянина України Міхеіла Саакашвілі права на життя, що є порушенням статей 6, 7, 9, 14, 18 Міжнародного пакту про цивільні та політичні права, який ратифіковано Грузією у 2002 році”, — додала вона.

Також омбудсмен звернулася до народного захисника Грузії Ніно Ломджарії відвідати Міхеіла Саакашвілі у пенітенціарній установі в Руставі з метою перевірки додержання його прав і свобод, зокрема і під час вивезення з лікарні та закликала іноземні держави та міжнародні організації рішуче засудити дії посадових осіб Республіки Грузія, які порушують права громадянина України Міхеіла Саакашвілі та вимагати від грузинської влади відновити його права.

Доповнення

Цієї ночі адвокат колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі заявив про його викрадення. За його словами, він зник з Горійської лікарні.

Пізніше Депутат Верховної ради України та дівчина Саакашвілі Єлизавета Ясько заявила, що політика “насильно викрали з міської лікарні” і вивезли до Руставської в’язниці.

Контекст

Міхеіла Саакашвілі, проти якого у Грузії є декілька кримінальних справ, затримали 1 жовтня в Тбілісі. Повідомляли, що він незаконно перетнув кордон країни. Колишній грузинський лідер голодував 50 днів на знак протесту, оскільки вважає себе політв'язнем.

Так, 8 листопада через погіршення стану здоров'я Саакашвілі перевели до лікарні при в'язниці у Глданському районі Тбілісі.

Група лікарів з ініціативи омбудсмена Грузії Ніно Ломджарії обстежила ув'язненого Саакашвілі і оглянула умови тюремної лікарні. У висновку відзначили, що через тривале голодування у Саакашвілі розвинулися судоми, викликані енцефалопатією Верніке - серйозне захворювання мозку, внаслідок якого можна впасти в кому.

19 листопада Саакашвілі перевезли з тюремної лікарні у військовий госпіталь у Горі. Після цього колишній президент Грузії припинив голодування. У військовому госпіталі він перебував у відділенні інтенсивної терапії, а потім проходив курс реабілітації.

При цьому медики закликали владу Грузії негайно перевести ув'язненого в багатопрофільну високотехнологічну лікарню для проведення досліджень головного мозку.

Джерело: УНН

В тексті згадуються

Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram