Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Вівторок, 16 серпня 2022 10:57
175605

В Україні затвердили терміни військового призову на 2022 рік

В Україні затвердили терміни військового призову на 2022 рік

КИЇВ. 30 грудня. УНН. Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким визначаються терміни проведення щорічних чергових призовів громадян України на строкову військову службу, звільнення в запас військовослужбовців, які вислужили строки такої служби, та порядок виконання заходів, пов’язаних із підготовкою та проведенням чергових призовів у 2022 році, пише УНН з посиланням на сайт глави держави.

Деталі

Указом визначено на 2022 рік такі строки проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу:

1) квітень — червень;
2) жовтень — грудень.

Крім того, Президент постановив звільнити в запас зі Збройних сил України, Державної спеціальної служби транспорту, інших утворених відповідно до законів України військових формувань:

1) військовослужбовців строкової служби, які мають ступінь вищої освіти магістра та вислужили встановлені строки строкової військової служби:

- у квітні — червні 2022 року;
- у жовтні — грудні 2022 року;

2) інших військовослужбовців строкової служби, які вислужили встановлені строки строкової військової служби:

- у квітні — червні 2022 року;
- у жовтні — грудні 2022 року.

Призовні комісії розпочнуть роботу з 1 квітня та 1 жовтня 2022 року, а підготовчі заходи заплановано розпочати на місяць раніше цих дат.

Як зазначають у Міноборони, призваних військовослужбовців строкової військової служби не залучать до виконання бойових завдань в зоні проведення Операції об’єднаних сил.

Військових, які проходять строкову службу у Збройних силах України, залучають передусім до комплектування арсеналів, баз, складів, центрів зберігання боєзапасу та на посади, пов’язані із забезпеченням життєдіяльності військових частин у пунктах постійної дислокації (крім тих, які дислокуються у Донецькій та Луганській областях), пояснюють в МОУ.

Що було раніше

Минулого тижня з’явився наказ Міністерства оборони щодо суттєвого розширення переліку професій, який зобовʼязує жінок стати на військовий облік.

Перелік, затверджений наказом Міноборони, охоплює сотні спеціальностей та професій. У список додали медійників та комунікаційників усіх категорій — журналістів, операторів, піарників, видавців, бібліотекарів, перекладачів, медиків, аналітиків, фінансистів, науковців, менеджерів різного профілю, ветеринарів тощо.

23 грудня МОУ та ЗСУ вийшли на брифінг з роз’ясненнями щодо нововведень, які викликали чималий суспільний резонанс. За інформацією, що була озвучена на брифінгу, жінки мають стати на військовий облік до кінця 2022 року. Водночас не можна відкадати, що ці строки буде продовжено.

На облік мають стати всі жінки віком від 18 до 60 років, професії яких визначило Міноборони і які є придатними для цього за станом здоров’я. Вагітність та наявність малолітніх дітей зобов’язання не скасовує.

У разі ж порушення правил військового обліку громадянки будуть змушені сплатити штраф до 1,5 тис. грн, а роботодавці — до 8,5 тис. грн.

Згодом стало відомо, що Міністерство оборони України має намір переглянути список професій для війскового обліку жінок у бік зменшення.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram