Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
37590

Астероїд, розміром з автобус, наступного місяця пролетить повз Землю

Астероїд, розміром з автобус, наступного місяця пролетить повз Землю

КИЇВ. 30 грудня. УНН. Астероїд 2014 YE15 довжиною приблизно в 13 метрів і такого ж розміру, як автобус та вдвічі вищий за жирафа, пролетить наступного місяця повз Землю. Про це пише УНН з посиланням на Іnverse.

Деталі

Це відносно малі розмірі в порівнянні з іншими астероїдами, які регулярно відвідують нашу Сонячну систему. Буквально минулого місяця астероїд заввишки з хмарочос Бурдж-Халіфа (найвища будівля у світі-ред) пролетів повз Землю.

Астероїд наблизиться до Землі 6 січня на відстань 7,402,982 км від нашої планети, що приблизно в 19 разів більше, ніж відстань між Землею та Місяцем.

Астероїд 2014 YE15 є частиною групи, відомої як астероїди Атона, групи астероїдів, які обертаються навколо Сонця між Землею та Меркурієм.

Програма NASA по об'єктах, що зближуються із Землею, складає список астероїдів, що рухаються повз нашу Сонячну систему, і розраховує ймовірність зіткнення із Землею для кожного з них протягом наступних 100 років.

Згідно з NASA, якщо астероїд проходить у межах 7,402,982 км та його розмір перевищує 150 метрів, то він вважається потенційно небезпечним об'єктом.

Астероїди такого розміру можуть завдати серйозних збитків, якщо вони впадуть на Землю. В 1908 році астероїд діаметром близько 37 м увійшов в атмосферу над Сибіром і вибухнув в небі. Астероїд випустив енергію, еквівалентну приблизно 185 бомбам Хіросіми.

2014 YE15: відкриття і розміри

За даними Центру малих планет, об'єкт було вперше ідентифіковано в обсерваторії Маунт-Леммон під час дослідження навколоземних об'єктів у 2014 році. Його виявили 28 грудня того ж року, всього за два дні до того, як він пролетів повз Землю і Місяць.

Астероїди складаються з залишкового матеріалу утворення Сонячної системи, що містить будівельні блоки планет та місяців.

Вивчаючи астероїди, вчені можуть більше дізнатися, як утворилася Земля і як виникли різні світи Сонячної системи.

Астероїди також мають цінні ресурси, такі як залізо, нікель та інші мінерали.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram