Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
54240

Нафтогаз виграв оскарження у Конституційному суді Словаччини у справі IUGAS

Нафтогаз виграв оскарження у Конституційному суді Словаччини у справі IUGAS

КИЇВ. 31 грудня. УНН. Конституційний суд Словаччини задовольнив скарги Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" щодо порушення прав останньої на справедливий суд та визнав, що Нафтогаз зазнав необґрунтованих витрат в межах виконавчого провадження на території Словацької Республіки. Про це у четвер повідомила пресслужба НАК, пише УНН.

Цитата

“Рішення Конституційного суду Словаччини на користь Нафтогазу набрало законної сили та не підлягає оскарженню. Цим рішенням Конституційний суд Словаччини скасував рішення районного суду Братислави II щодо зобов’язання Нафтогазу відшкодувати витрати на стверджуване зберігання газу у розмірі більше ніж 11,5 млн євро. Таким чином, районний суд Братислави II зобов’язаний повторно розглянути скарги Нафтогазу щодо незаконного та недобросовісного нарахування виконавчих витрат, враховуючи позицію Конституційного суду Словаччини”, - повідомили в компанії.

Деталі

За даними пресслужби, мова йде про виконавче провадження, що здійснювалося у Словаччині, починаючи з 2017-го року за ініціативою компанії Italia Ukraina Gas S.p.a. (IUGAS) та її правонаступника за вимогами до НАК "Нафтогаз України" - угорської компанії Trameta kft - з метою стягнення з Нафтогазу штрафу у розмірі 12,7 млн. доларів та процентів за остаточним рішенням Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма від 19 грудня 2012 року (Арбітражне рішення).

Зазначається, що штраф був присуджений арбітражним трибуналом за результатом розгляду спору між компаніями щодо контракту, який був підписаний в 2003 році з IUGAS тодішнім заступником голови правління Нафтогазу Ігорем Вороніним про постачання 13 млрд куб.м. газу впродовж 10 років за фіксованою ціною 110 доларів / тис. куб.м. Ця угода була укладена без необхідних погоджень. Громадянин Італії Марко Маренко, який володів IUGAS на момент його укладання, пізніше був засуджений на його батьківщині через махінації та несплату податків.

Після рішення Конституційного суду, юристи Нафтогазу підготували заяву до районного суду Братислави II з клопотанням про повторний розгляд питання обґрунтованості та законності витрат на зберігання газу, та подадуть його найближчим часом. Відповідно до словацького законодавства, під час перегляду скарги Нафтогазу районний суд Братислави II буде зобов’язаний дотримуватися позиції Конституційного суду Словаччини, зазначили в пресслужбі.

Додамо

Як писав УНН, раніше у “Нафтогазі” заявили, що Україна готова подати в суд проти російської компанії “Газпром”, щоб розблокувати транзит природного газу з Центральної Азії.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram