Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
185445

Боррель розставив акценти перед візитом в Україну: наполягає на приєднанні до переговорів, яких вимагає РФ

Боррель розставив акценти перед візитом в Україну: наполягає на приєднанні до переговорів, яких вимагає РФ

Жозеп Боррель

КИЇВ. 4 січня. УНН. Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, який розпочинає свій візит в Україну, дав інтерв'ю польському агентству PAP, де виступив за участь Європи в переговорах з безпеки, яких вимагає РФ, підкреслив підтримку ЄС стійкості і суверенітету України, як і те, що Україна вільна обирати свої альянси і партнерства - як політичні, так і в галузі безпеки, пише УНН.

Деталі

Очільник дипломатії ЄС сказав, що нинішня ситуація є загрозою стабільності і безпеці не лише України, але і всього регіону, і її не можна обговорювати "без всіх зацікавлених сторін за столом".

"ЄС не може бути нейтральним спостерігачем на цих переговорах, якщо Росія дійсно хоче обговорити архітектуру європейської безпеки. Ми будуємо спільну зовнішню політику і політику безпеки і загальну політику безпеки і оборони саме з цією метою", - вказав Боррель.

Він додав, що ЄС "підтримує регулярні контакти зі своїми українськими колегами" і що мета його першої закордонної поїздки в 2022 році — поговорити з українськими партнерами ЄС про їх занепокоєня і про те, що можна зробити для їх вирішення.

"Я також хочу підкреслити, що Україна, як і будь-яка інша країна в світі, має право і може вільно вибирати свої політичні та безрекові альянси або партнерства. Ніхто не буде ухвалюват рішення з питань, пов'язаних з Україною, без України", - сказав Боррель.

Також він додав, що ЄС діятиме рішуче, якщо Росія здійснить нові акти агресії проти України.

Доповнення

Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель відвідає Україну 4-6 січня, у межах візиту запланована поїздка на схід країни.

Контекст

Українська влада і західні партнери останнім часом звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення і посилення російської дезінформації.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов повідомляв, що 122 тис. російських військових перебувають на відстані 200 км та 143,5 тис. військових за 400 км від російсько-українського кордону.

Головна вимога Путіна полягає в гарантіях від США і їх союзників, що НАТО не буде розширюватися далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.

15 грудня Генсек НАТО Єнс Столтенберг повторив РФ: Україна і Грузія мають право обирати власні альянси, а "сфери впливу" - уже історія.

17 грудня Росія направила США і НАТО пропозиції щодо безпеки в Східній Європі, які, на її думку, необхідні для ослаблення напруженості навколо України. Вимоги Москви включають заборону на вступ України до НАТО, вето Кремля на розміщення військових сил НАТО в колишніх радянських республіках і припинення військових навчань поблизу її кордонів.

Москва презентувала свій графік переговорів із США, НАТО та ОБСЄ щодо "гарантій безпеки" - у межах російсько-американського діалогу на високому рівні в Женеві 10 січня, потім на засіданні Ради Росія-НАТО 12 січня у Брюсселі, а 13 січня у Відні на засіданні постійної ради ОБСЄ.

Очільник дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель вважає абсурдними умови, за яких так звані "гарантії безпеки", яких вимагає Росія, обговорювалися б без Європи.

Україна заявила про бажання брати участь у консультаціях.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram