Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
63105

Під Львовом знайшли артефакти часів Римської імперії

КИЇВ. 4 січня. УНН. Поблизу селища Карів Червоноградського району археологи виявили нові знахідки часів Римської імперії. Про це повідомляє УНН із посиланням на Facebook-сторінку Департаменту архітектури та містобудування Львівської ОДА.

Деталі

Як зазначають, під час розкопок знайшли поховання з обрядовими предметами всередині та заглиблену споруду, призначення якої поки залишається загадкою.

“У похованні, крім людських решток, археологи знайшли фрагменти двох скляних кубків, аналогів яким в Україні немає. А також: уламки рогового тришарового гребеня, бронзову застібку (фібулу), частини дерев'яної скриньки, оббитої бронзовими пластинками з декоративними цвяшками і половинку жетона з білого пастового скла. Такі жетони використовували для римських настільних ігор”, — розповідає директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.

За словами дослідників, всі ці коштовні предмети Римської імперії свідчать про те, що тут поховано багатого чоловіка. А саму знахідку датують початком ІІІ століття н. е. і відносять до вельбарської культури, яку залишили східногерманські племена готів.

"Кілька років тому за результатами розкопок у Карові була скликана археологічна наукова конференція в Берліні, де провідні європейські науковці кілька днів обговорювали питання цієї знахідки. Пам’ятка є справді унікальною, археологи щороку відкопують на її території нові важливі знахідки та артефакти, а тому дослідження продовжуватимуться”, — каже директор Історико-краєзнавчого музею у місті Винники Ігор Тимець.

Додамо

Досліджувати околиці селища Карів почали у 2017 році, відколи місцеві краєзнавці випадково знайшли там давній меч та інші металеві вироби. Розпочавши роботи, археологи зрозуміли, що це — давній могильник германських племен, яких на цих теренах не мало би бути. Принаймні так вважалося раніше.

“Карів як археологічна знахідка — відкриття століття. І не тільки для України: бронзовий казан з атташами у вигляді чоловічих фігур, який ми віднайшли давніше, є третьою такою знахідкою у світі. Крім того, могильник свідчить, що на цих територіях проживали люди, про існування яких на українських теренах досі було невідомо. Припускаємо, що це група людей із Середнього Дунаю, які оселилися тут у результаті надзвичайних обставин, а саме через так звані Маркоманські війни 166-180 років", — коментує керівник розкопок, кандидат історичних наук Ярослав Онищук.

Нагадаємо

Під час досліджень ґрунтового могильника на Барвінковій горі, розташованій у Полтавській області, археологи знайшли унікальні амфороподібні скляні підвіски.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram