Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
29025

Туреччина та Вірменія провели перші за останні роки переговори щодо нормалізації відносин

Туреччина та Вірменія провели перші за останні роки переговори щодо нормалізації відносин

КИЇВ. 14 січня. УНН. Спеціальні посланці Туреччини та Вірменії зустрілися у п'ятницю в Москві для першого раунду зустрічей, спрямованих на припинення десятиліть ворожнечі між їхніми країнами та встановлення дипломатичних відносин. Обидві країни заявили, що зустріч відбулася у "позитивній та конструктивній атмосфері". Про це пише УНН з посиланням на Anadolu.

Деталі

Хоча Туреччина була однією з перших країн, які визнали незалежність Вірменії після розпаду Радянського Союзу в 1991 році, двох сусідів пов'язують запеклі стосунки і між ними досі немає дипломатичних відносин.

Обидві країни сподіваються, що переговори зміцнять мирні зусилля в Кавказькому регіоні та призведуть до відкриття їхнього кордону для заохочення торгівлі та зміцнення економічних зв'язків. Очікується, що чартерні рейси між Єреваном та Стамбулом відновляться наступного місяця.

МЗС Туреччини та Вірменії в окремих заявах заявили, що їхні спецпредставники "обмінювалися попередніми думками щодо процесу нормалізації".

Вони заявили, що обидві сторони продовжать свої переговори "без попередніх умов", додавши, що дату та місце їхньої другої зустрічі буде визначено пізніше.

За даними турецького державного агентства Anadolu, зустріч послів тривала близько 90 хвилин. Анкару на переговорах представляє Сердар Кіліч, колишній посол Туреччини у США, а Вірменія призначила заступника спікера парламенту Рубена Рубіняна.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва допомагає Єревану та Анкарі налагодити прямий діалог, і висловив сподівання, що ці зусилля увінчаються успіхом.

Контекст

У 2009 році Туреччина та Вірменія досягли угоди про встановлення офіційних відносин та відкриття спільного кордону, але угода так і не була ратифікована через сильну протидію з боку Азербайджану.

Однак цього разу зусилля примирення отримали благословення Азербайджану. Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що Анкара "координуватиме" процес нормалізації відносин з Азербайджаном.

Туреччина, близький союзник Азербайджану, закрила свій кордон з Вірменією у 1993 році на знак солідарності з Баку, який був залучений до конфлікту з Вірменією через Нагірно-Карабахський регіон.

У 2020 році Туреччина рішуче підтримала Азербайджан у шеститижневому конфлікті з Вірменією через Нагірний Карабах, який закінчився мирною угодою за посередництва Росії, за якою Азербайджан отримав контроль над значною частиною Нагірного Карабаху.

Туреччина та Вірменія також мають більш ніж вікову ворожнечу у зв'язку із загибеллю приблизно 1,5 мільйона вірмен у різанині, депортаціях та маршах, що розпочалися у 1915 році в Османській Туреччині.

Історики широко розглядають цю подію як геноцид. Туреччина категорично відкидає це, визнаючи, що багато хто загинув у ту епоху, але наполягаючи на тому, що кількість загиблих завищена, а смерть сталася внаслідок цивільних заворушень.

Минулого року президент США Джо Байден офіційно визнав вбивства геноцидом, приєднавшись до кількох інших країн, які це вже зробили.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram