Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
101475

Експерти розповіли про особливості британської та американської зброї, переданої для захисту України

Експерти розповіли про особливості британської та американської зброї, переданої для захисту України

КИЇВ. 26 січня. УНН. Кожен вид зброї, який надходить до Києва в рамках військової допомоги — є важливим, оскільки Україна знаходиться у важких обставинах, та не стане нехтувати будь-якою допомогою від країн-партнерів. Глава ради Всеукраїнського об’єднання “Союз учасників миротворчих операцій” Сергій Грабський та військовий експерт Олег Жданов розповіли УНН про особливості видів озброєння, яке отримала Україна.

Цитата

“Вся зброя, яка приходить до нас — вона є потужною, якісною, тому що це зброя нового покоління. Є такий нюанс: не існує універсальної зброї, яка завжди буде найкраща або найгірша. Кожна зброя може бути використана за певних обставин”, — зазначив експерт.

За словами Грабського, американські протитанкові ракети Javelin — є “зброєю важкої піхоти”. Це зброя, яка використовується на позиціях, та потребує певних навичок — тобто більш ретельної підготовки. В той же час, військовий експерт Олег Жданов додає, що у порівнянні з британськими гранатометами, у вогневому відношенні та у способі застосування перевагу мають американські Javelin.

Цитата

“Javelin – це протитанковий ракетний комплекс. Він автоматично керований, і відноситься до високоточної зброї. Його дальність на 2,5 км. А гранатомети – NLAW (Next Generation Light Anti—tank Weapon – британський одноразовий гранатомет — ред.) та M 141 (американські гранатомети M141 Bunker Defeat Munition – ред.) – це ручні гранатомети, вони призначені для ближнього бою, там дальність до 500 метрів”, — зазначає Жданов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українських військових почали вчити стріляти з сучасних протитанкових комплексів NLAW

Щодо озброєння переданого британськими партнерами, то на думку Сергія Грабського, їхня зброя простіша у застосуванні та має перевагу для використання в умовах міських боїв.

“Це більш проста зброя, але вона може бути використана у боях у місті, в тому числі, ніхто не виключає і можливості використання її при опозиційних бойових діях, тобто протидії агресії”, — додає Грабський.

Грабський також наголошує, що в Україні наразі недостатні потужності для продукування певних видів зброї та припасів.

Він зауважив, що “навіть стрілецьких боєприпасів недостатньо, щоб забезпечити потреби у разі широкомасштабної війни”.

Експерт зазначає, що немаючи потужностей для продукування такої зброї, українці потребуватимуть у найближчій перспективі безперебійних поставок озброєння від союзників. Це дасть більше можливостей для стримування противника.
Критично важливою є достатня кількість засобів протитанкової оборони.

За словами Грабського, у випадку найгіршого розвитку подій, для України критично важливим буде достатня кількість засобів протитанкової оборони, оскільки основною силою російської армії є сухопутні війська, зокрема, механізовані підрозділи.

Цитата

“Таким чином для нас критично важливим є достатня кількість у засобах протитанкової оборони, у боєприпасах для протитанкової артилерії, для снайперських гвинтівок, боєприпасах для стрілецької зброї”, — зазначає експерт.

Він також наголосив на необхідності наявності засобів протиповітряної оборони, зокрема, “Стінгерів” (переносний зенітно—ракетний комплекс, — ред.), враховуючи те, що можливе застосування гелікоптерів.

Як розповів Олег Жданов, наявність “Стінгерів” буде перевагою для України, оскільки вони також мають понад 90% гарантії попадання у ціль.

Цитата

“Стінгери — це ПЗРК, призначений для знищення повітряних цілей та деяких наземних на малій висоті. Він діє до 5 км. Ефективність “Стінгерів” оцінюється вище 90%. Це самонавідна ракета: досить просто навести на ціль, захопити її, і натиснути пуск — далі ракета зробить все сама”, — додає експерт.

Спецалісти також наголосили на потребі плавзасобів — а саме наявністі тактичних засобів прибрежного рівня — ракетних та артилерійських катерів, для захисту узбережжя.

Додамо

Перші дві партії прибули в Україну 22 та 23 січня. Відомо, що серед переданих засобів гранатомети M141 Bunker Defeat Munition (BDM), або SMAW-D ("одноразовий").

Також 18 січня до України прибула партія міжнародної технічної допомоги від Великої Британії для ЗСУ — нові легкі протитанкові засоби.

Тим часом, до Києва прибув третій літак військової допомоги вантажопасажирської компанії National Airlines.

Перші дві партії прибули в Україну 22 та 23 січня. Відомо, що серед переданих засобів гранатомети M141 Bunker Defeat Munition (BDM), або SMAW-D ("одноразовий").

Також 18 січня до України прибула партія міжнародної технічної допомоги від Великої Британії для ЗСУ — нові легкі протитанкові засоби.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram