Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
36630

Міноборони розробляє проект закону про сили кібероборони

Міноборони розробляє проект закону про сили кібероборони

КИЇВ. 28 січня. УНН. Міноборони розробляє проект закону про сили кібероборони, який збільшить спроможності України. Про це під час години запитань до уряду у парламенті заявив міністр оборони України Олексій Резніков, передає кореспондент УНН.

Цитата:

“Ми розробляємо проект закону про сили кібероборони. Це новий напрям, який збільшить спроможності України”, — сказав Резніков.

Деталі

Він розповів, що у Міноборони розпочали трансформацію міністерства за напрямками, які він називав під час призначення на посаду, а також будуть продовжувати реформу сектору оборони.

Зокрема, один з блоків — це цифрова трансформація, яка стосується управлінських процесів і застосування військ на полі бою.

“Ми вже зробили низку кроків, щоб у нашій армії невдовзі з’явились автоматизовані системи управління військами усіх рівнів -  від стратегічного до тактичного. Розпочато процедуру інвентаризації активів Міноборони, і ми дуже тісно працюємо з Держгеокадастром з метою захисту земель оборони”, — сказав міністр.

Окремий блок, з його слів, — це застосування цифрових технологій для вдосконалення взаємодії з громадянами.

“Ми готуємо проекти рішень, щоб перетворити колишні військомати на аналоги ЦНАПів. Пілотний проект такого military-ЦНАП ми вже відпрацьовуємо на прикладі одного з центрів укомплектування у Києві. За нашим задумом, ексвійськомати мають перетворитись на зручні рекрутингові центри, зокрема, з ТрО. Для цієї потреби спільно з Мінцифрою ми вже підготували проект, який поєднає центр комплектування і цивільний ЦНАП”, — повідомив Резніков.

Доповнення

27 серпня 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ, який вводить в дію рішення РНБО від 14 травня “Про невідкладні заходи з кібероборони держави”, що передбачає створення кібервійськ у структурі Міністерства оборони.

Згідно з указом, Кабмін має розрахувати обсяг матеріально-технічних і фінансових ресурсів, необхідних для створення і належного функціонування кібервійськ, і у двомісячний строк розробити і внести на розгляд Верховної Ради законопроект про створення кібервійськ.

Рішення було ухвалене для захисту суверенітету держави, забезпечення її обороноздатності, запобігання збройному конфлікту та відсічі збройній агресії в кіберпросторі, йдеться в указі.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram